Hummer H1 w nowym wcieleniu

Hummer H1 w nowym wcieleniu

Co prawda model ten nie jest już produkowany od 2006 roku, ale wciąż wiele egzemplarzy można spotkać w różnych częściach świata. Legendę odświeżyła amerykańska spółka Mil-Spec Automotive.

Prace rozwojowe w Detroit trwały prawie dwa lata. Z seryjnego Hummera H1 wykorzystano praktycznie tylko jego karoserię i ramę, a efektem jest pierwszy egzemplarz H1 Launch Edition.

Do napędu zastosowano nowy turbodiesel Duramax V8 o pojemności skokowej 6.6 l i mocy 500 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 1356 Nm. Auto ma napęd na cztery koła i sześciostopniową automatyczną przekładnię Allison 1000. Osiąga prędkość maksymalną 170 km/h i przyspiesza od 0 do 96 km/h w ciągu 6,8 sekundy.

Zmodyfikowany został nieco design nadwozia, ale więcej zmian otrzymało wnętrze pojazdu. Designerzy zachowali jednak dotychczasowy styl. Wzbogacono wyposażenie o m.in. nawigację satelitarną oraz bardziej efektywną klimatyzację.

Na tym etapie Mil-Spec Automotive prezentuje H1 Launch Edition w czterodrzwiowej wersji z brezentowym dachem. Jednak w przypadku zainteresowania, spółka jest w stanie zrealizować zamówienie jednej z pięciu możliwych do wyboru karoserii. Cena nowego H1 rozpoczyna się od 218 499 dolarów amerykańskich.


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca