Jak zmieni się Skoda Rapid?

Jak zmieni się Skoda Rapid?

To ma być kolejny ważny model dla Skody Auto. Zwiastuna w wersji koncepcyjnej zobaczymy już za kilka tygodni podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Paryżu, a wersję produkcyjną jeszcze pod koniec tego roku

Zmiana modelowa nie ominęła Skody, która koncentruje się na modelach SUV, ale przy tym nie zapomina o sprawdzonych modelach jak m.in. Fabia, Octavia czy Superb. Do nich ma dołączyć następca Rapida, który pojawi się pod nową nazwą i w nowych kształtach.

Jaka będzie nowa Skoda Rapid? Z dotychczasowych informacji wiemy, że będzie to pięciodrzwiowy spaceback, który zastąpi też Fabię Combi. Nowa będzie przednia część nadwozia z wąskimi reflektorami i zmienionym kształtem atrapy wloty powietrza. Na piątych drzwiach pojawi się duży napis Skoda (zrezygnowano z logo), a tylne światła zespolone nie będą już rozpoznawalne po charakterystycznym C. Charakterystycznym elementem wnętrza będzie wirtualny kokpit.

Auto powstanie na platformie koncernowej MQB A0. Do napędu przewidziano najnowsze silniki jak m.in. trzycylindrowy 1.0 TSI, czterocylindrowy 1.5 TSI, 1.6 TDI oraz wersję zasilaną CNG.

Obecnie testowane są auta z preserii.


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca