Audi e-tron: elektryczny prototyp na salonie w Genewie

Audi e-tron: elektryczny prototyp na salonie w Genewie

Jedną z gwiazd stoiska Audi na salonie w Genewie (6-18 marca) jest elektryczny prototyp SUV-a o nazwie e-tron. Auto jest oklejone, ale nie zamaskowane, da się rozpoznać detale, proporcje, światła, kształt grilla.

Elektryczny Audi e-tron to pojemny luksusowy SUV z dużym wnętrzem i dalekim zasięgiem na jednym ładowaniu baterii. Wystawiony w Genewie egzemplarz to jedno z 250 aut, które obecnie przechodzą testy w rozmaitych warunkach. Przejadą one 5 milionów kilometrów, zajmie to 85 tys. godzin.

Audi e-tron będzie testowane do końca 2018 roku w ekstremalnych warunkach od Skandynawii po Afrykę. Wersja produkcyjna pojawi się w salonach pod koniec 2018 roku.

Audi e-tron można będzie doładowywać w stacjach szybkiego ładowania prądem 150 kW. Według zapewnień Audi potrwa to zaledwie 30 minut.

Elektryczny SUV Audi ma napęd na 4 koła, osiągi auta nie są na razie znane, ale można przypuszczać, że będą zbliżone do samochodów sportowych (elektryczny silnik ma duży moment już od najniższych obrotów).

Audi e-tron to pierwsze elektryczne auto Audi, do 2020 roku w ofercie firmy najdą się 4 pojazdy elektryczne – oprócz sportowego SUV-a pojawią się m.in. : 4-drzwiowe Gran Turismo oraz auto kompaktowe. Do 2025 r. w ofercie Audi będzie 20 modeli z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in (możliwość doładowania baterii z gniazdka).


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca