Jak oglądać samochód przed kupnem? Czyli - aaaa... ale złom!

W komisach stoi mnóstwo powypadkowych aut lub po drobnych stłuczkach, ale zepsutych przez blacharzy. Jak je rozpoznać?

Niezależnie od tego, czy samochód ma 4 lata czy 15 lat, triki handlarzy i wady samochodów są te same. W przypadku nowszych aut pojawia się jedynie ryzyko, że ślady napraw powypadkowych nie są aż tak oczywiste i widoczne jak w starszych pojazdach. W naprawę droższych samochodów inwestuje się więcej.

W każdym razie najczęstszą alternatywą jest samochód albo z faktycznie niskim przebiegiem, lecz po „kuracji” u najtańszego blacharza w mieście, albo bezwypadkowy, ale zmęczony wysokim przebiegiem. Co lepsze? Hmm... żadna z tych opcji! Lepszy jest samochód z rozsądnym (co niekoniecznie znaczy, że bardzo niskim) i udokumentowanym przebiegiem oraz historią serwisową i jednocześnie bezwypadkowy.

Takie auta stanowią na polskim rynku używanych mniejszość i takich należy cierpliwie szukać. Praktyka mówi, że samochody w ponadprzeciętnym stanie technicznym są nawet o 20-40 proc. droższe od aut z zachodniego demobilu, skupowanych przez drobnych handlarzy i naprawianych potem u nas najniższym kosztem. Kupno droższego samochodu, ale w lepszym stanie, ostatecznie się opłaca, gdyż eksploatacja takiego pojazdu jest tańsza i bezpieczniejsza, a jego wartość handlowa – wyższa.

W galerii podpowiadamy, co zdradza kiepski stan auta i co je dyskwalifikuje.


Popularne komentarze (25)

No photo
~Pyra : Miałem nie dawno ten sam dylemat, kupno auta...poszukiwania długie, ofert obejrzanych ogrom, im głębiej w las tym gorzej.
Naprawdę tragedia jest na rynku, większość to szroty a nie auta do jazdy. Czasami to aż chciało się w ryj strzelić handlarzowi za to co prezentowało auto!
U mnie końcowo stanęło na kupnie nowego auta, w wersji bida na ile budżet pozwolił.
Może wersja biedna ale przynajmniej nowy i z gwarancją...
9 cze 11:40 | ocena: 77%
Liczba głosów:18
77%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~dzik : Nie tak prosto kupić używane auto. Te wszystkie rady są dobre jak jeździsz już trzecim autem w ciągu ostatnich 10 lat. W komisach raczej nie będę szukał używanego auta - szkoda czasu i nerw. Tam nic się nie zgadza, ale śledząc OLX czy inne, sprawdzając opinie o awaryjności aut po pół roku można sobie wyrobić opinię, co warto kupić, i za ile a ewidentnrgo oszusta odsiać na starcie. Nie ufajcie nikomu, mnie oszukały dziunie - matka i córcia nauczycielka bo nie wziąłem auta od razu tylko dałem im tydzień w trakcie którego brachol mechanik powymieniał wszystko co się dało. Generalnie poza wspomnianym incydentem jestem zadowolony z wyborów. Pozostałe 3 auta które kupiłem sprawowały się bez zarzutu.
9 cze 23:25 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
33%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~adi : Z tym debilnym odpalaniem tego filmiku może dało bysie cos zrobic a nie od razu na pelny ryj.?????
9 cze 08:56 | ocena: 87%
Liczba głosów:8
87%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca