Rolls-Royce: dzieła sztuki na kołach

Rolls-Royce: dzieła sztuki na kołach

W 2017 roku 3362 klientów na całym świecie odebrało kluczyki do nowych Rolls-Royce'ów. Każde auto zrobione było na specjalne, indywidualne zamówienie. Firma z Goodwood niedaleko Londynu uważa, że „luksus jest osobisty" i dlatego przyjmuje najbardziej oryginalne i udziwnione zamówienia na swoje auta. Spełnianiem marzeń bogatych klientów zajmuje się specjalny dział firmy, stworzony z projektantów, inżynierów i najwyższej klasy rzemieślników.

Większość ich dzieł to pojedyncze egzemplarze zaprojektowane lub wyposażone zgodnie z życzeniem przyszłego właściciela. Przykładem jest Rolls-Royce Sweptail nawiązujący do modeli R-R z lat 30. oraz do... jachtów. W efekcie powstało 2-osobowe coupe z dużym szklanym dachem stożkowo zwężającym się ku tyłowi.

Rolls-Royce Sweptail - rolls-royce / Auto Świat

Na specjale zamówienie powstał też model Dawn B50 – zbudowano go dla luksusowego hotelu Byblos w Saint Tropez z okazji 50-lecia.

Dla studia R-R na Sardynii zaprojektowano specjalne 2 modele: Dawn Porto Cervo i Wraith Porto Cervo.

Na specjale zamówienie powstał też R-R Dawn in Fuxia – auto w kolorze fioletowym, stworzonym specjalnie dla kolekcjonera Rolls-Royce'ów z USA Michaela Fuxa.

W galerii zdjęcia Rolls-Royce'ów zbudowanych w 2017 r. na specjalne zamówienie


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca