Nowy Jeep Renegade MY2019 zaprezentowany w Turynie

Nowy Jeep Renegade MY2019 zaprezentowany w Turynie

Po prawie czterech latach produkcji nadszedł czas na odmłodzenie Jeepa, który wraz z Fiatem 500X produkowany jest we włoskim Melfi.

Zmodyfikowany został design przedniej i tylnej części nadwozia oraz odświeżono wnętrze, a także jednostki napędowe.

Jeep Renegade o długości 4,2 m spokrewniony technicznie z Fiatem 500X, stał się w 2014 roku najmniejszym modelem amerykańskiego producenta. Jednak już wiadomo, że do 2022 roku Jeep zapowiada jeszcze mniejszy SUV.

Ze względu na konieczność spełnienia wymagań najnowszych norm emisji szkodliwych spalin Jeep Renegade otrzymał zmodernizowane jednostki napędowe. Nowy trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 1.0 l ma moc 120 KM, a czterocylindrowy 1.3 l dostępny będzie w dwóch wersjach o mocy 150 KM i 180 KM. Nic nie wspomniano o turbodieslach, które producent zamierza wycofywać z oferty. Nie jest wykluczone, że zmodernizowany Renegade będzie pierwszym modele, który nie będzie już dostępny z silnikiem wysokoprężnym.

Po premierze podczas salonu motoryzacyjnego w Turynie nowy Jeep Renegade trafi do sprzedaży w najbliższych miesiącach.


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca