Replika Wołgi GAZ 21 z sercem Mercedesa SLK 230

Replika Wołgi GAZ 21 z sercem Mercedesa SLK 230

Czy to jest możliwe? W Rydze takie auto jest do kupienia. Nie jest tanie, bo sprzedający wycenił je aż na 41,9 tys. euro. Czy tyle jest warte?

To nie jest autentyczna replika Wołgi, ale roadster, który przejął od rosyjskiej legendy charakterystyczne elementy designu nadwozia. Z genami Mercedesa SLK 230 zyskał atrakcyjne i luksusowe wnętrze z podgrzewanymi siedzeniami oraz poduszkami powietrznymi, elektrycznie składany dach i 2.3 litrowy silnik z kompresorem o mocy 193 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 280 Nm. Ma automatyczną przekładnię i od 0 do 100 km/h potrzebuje 7,3 sekundy.

Przyznać trzeba, że połączenie Mercedesa z Wołgą wypadło korzystnie dla rosyjskiej legendy, która czeka teraz na swojego nowego właściciela.


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca