Coś dla ciała i ducha - Skodą Superb przemierzamy Mazury

 Materiał powstał we współpracy z marką Skoda

Mazury? To jeziora, opalanie i żeglowanie! Jest tu też wiele miejsc godnych odwiedzenia.

Planujecie urlop na Mazurach lub tylko szukacie pomysłu na weekendową wycieczkę? Nasze podpowiedzi przydadzą się i w jednym, i w drugim przypadku. Jeśli znudzi się wam już leżenie nad jeziorem, możecie wykorzystać samochód i odwiedzić jedno z licznych ciekawych miejsc.

Nie wszystkie pokazane tu miejsca to Mazury - Biebrzański Park Narodowy położony jest tuż obok południowej granicy Mazur, a np. Reszel leży na granicy. Pamiętajmy jednak, że to umowny obszar, bardziej staraliśmy się wskazać piękne zakątki regionu niż sztywno trzymać się zasięgu terytorialnego Mazur.

Jadąc na Mazury, zdecydowaliśmy się zahaczyć o Biebrzański Park Narodowy. To prawdziwa gratka dla osób lubiących przyrodę: na ścieżkach dydaktycznych można obserwować ptaki i leśną przyrodę, wypuścić się na długi spacer nad bagna. Nie będą zawiedzeni także miłośnicy historii – jedna ze ścieżek prowadzi wokół pozostałości Fortu IV twierdzy Osowiec, tuż obok jest również sama twierdza z drugiej połowy XIX wieku.

Miłośnicy militariów bez wątpienia pojadą też do Mamerek na Mazurach. To kompleks mało zniszczonych bunkrów i robiąca wrażenie wieża widokowa. Niedaleko znajduje się też słynna kwatera Hitlera w Wilczym Szańcu.

Superb to nie tylko wygodne auto – kombi zabierze od 660 do 1950 l bagażu! Łatwe składanie kanapy. - Przemek Wąworek / Auto Świat

Niedaleko Mamerek koniecznie odwiedźcie śluzy w Leśniewie. To fragment Kanału Mazurskiego, który miał umożliwić Niemcom – jak twierdzą niektórzy – nie tylko transport, lecz także wpłynięcie łodziami podwodnymi w głąb lądu.

Kolejne ciekawe miejsca na naszej trasie to: mosty w Stańczykach (fragment dawnej linii kolejowej; należą do najwyższych w Polsce), sanktuarium maryjne w Świętej Lipce, uzdrowisko w Gołdapi (pijalnia wód leczniczych, tężnie, dawna wieża ciśnień z kawiarnią i wystawą pamiątek po PRL-u). Jeśli macie kilka dni, to kolejnymi punktami na trasie wycieczki mogą być urokliwe miasteczka: Kętrzyn, Mrągowo, Reszel z zamkiem.

Źródło:

 Materiał powstał we współpracy z marką Skoda

Materiał powstał we współpracy z marką Skoda


Popularne komentarze

No photo
~Es : Tak Janku... ale jestes najlepszym dowodem na to ze skoda w Polsce i na Swiecie odniosla ogrnomny sukces a ty jestes zawistnym, zazdrosnym nieudacznikiem co tylko krytykuje ,cud ze masz na internet. Pozdrowienia dla Cb i Twojej zolci... moze w innym zyciu kupisz superba
14 cze 23:19 | ocena: 75%
Liczba głosów:4
75%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~jan : Skodą po Mazurach, czyli Poszukiwacze zaginionych wąsów cz. 1.
14 cze 14:08 | ocena: 100%
Liczba głosów:6
16%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca