Dwustronna Skoda Citigo ma 5 metrów długości i dwie kierownice

Dwustronna Skoda Citigo ma 5 metrów długości i dwie kierownice

Czy jest granica absurdu? Sądząc po wielu niekonwencjonalnych projektach motoryzacyjnych chyba nie.

Jeden z najnowszych stworzyli studenci Politechniki w Libercu, a jako bazę wykorzystali dwie seryjne Skody Citigo. Po trzech miesiącach „dwustronny” dziwoląg był już gotowy. Auto ma długość 5 m i rozstaw osi 3,7 m. Do napędu wykorzystywane są dwa trzycylindrowe silniki o pojemności 1.0 l oraz mocy 60 KM i 75 KM. Kierowcy nie mają do dyspozycji hamulca postojowego. Zasilane są one z 10 l zbiornika paliwa umieszczonego w środkowej części pojazdu.

Jednak największe wrażenie sprawia ten pojazd w ruchu. Tym bardziej, gdy na pokładzie zasiada dwóch kierowców zwróconych w przeciwnych kierunkach. Tylko jeden z nich może podczas jazdy korzystać ze sprzęgła i hamulca, a drugi steruje tylko kołami i w ten sposób ułatwia pokonywanie zakrętów. Jest także możliwość zablokowania jednej osi i wówczas do jazdy tym pojazdem wystarczy tylko jeden kierowca.

Jak się dowiedzieliśmy, ta dwustronna Skoda Citigo będzie wykorzystywana do promocji uczelni pod hasłem „TUL in action”.


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca