Źle zaparkujesz w Warszawie, to za wycieraczką znajdziesz niemiłą niespodziankę

Źle zaparkujesz w Warszawie, to za wycieraczką znajdziesz niemiłą niespodziankę

Kara za złe parkowanie foto: Fb / Auto Świat
69324529-8f44-4568-ae82-9df9e7792777 0

Znana jest powszechnie na Facebooku grupa „Święte krowy warszawskie”, która walczy z nieprawidłowo parkującymi kierowcami. Tym razem chyba ktoś jednak przesadził.

Na profilu opublikowano bowiem zdjęcia dokumentujące konkretny przypadek wymierzenia kary. Za wycieraczkę samochodu włożono... woreczek foliowy z psimi odchodami. Niektórzy uznali to za przegięcie, inni pochwalili pomysłodawce za odwagę.

Kara za złe parkowanie - Fb / Auto Świat
4 ]]>

Konflikt na linii pieszy – właściciel samochodu, to żadne nowość, i chyba nie tylko w Warszawie. Znamy przykłady, gdy na szyby źle zaparkowanych aut rzucane są śmieci. Jedna z mieszkanek Mokotowa zasłynęła wylewaniem na szybę tłustej zupy. Ostatnio widziałem Opla zaparkowanego na trasie rowerowej na Okęciu. Auto miało nie tylko powyginane wycieraczki, ale także powyjmowane wkłady lusterek. To wszystko ma na celu oduczyć kierowców parkowania w miejscu niedozwolonym, zagrażającym lub przeszkadzającym innym użytkownikom (czytaj. piesi i rowerzyści).

Jest i druga strona medalu, bo jak się okazuje czyn ten można zakwalifikować jako wybryk o charakterze chuligańskim na postawie art. 51 z Kodeksu Wykroczeń.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca