Beijing Auto rusza w konkury z kopią Jeepa

Beijing Auto rusza w konkury z kopią Jeepa

Znów mamy chińskie auto, którego design w dużym stopniu przypomina już istniejący model znanego konkurenta.

To nie pierwszy taki przypadek tego chińskiego producenta. Beijing Auto niedawno zaprezentował kopię sześciokołowego Mercedesa G63 AMG 6x6, a obecnie wprowadza model BJ40L Plus, którego design przedniej części nadwozia inspirowany jest Jeepem Grand Cherokee.

Spółka BAIC, która jest właścicielem Beijing Auto, w 2009 roku kupiła prawa do silników i platformy marki Saab. BJ40L Plus w podstawowej wersji napędzany jest czterocylindrowym silnikiem turbo o pojemności skokowej 2.0 l i mocy 204 KM. W ofercie jest też silnik 2.3 l o mocy 250 KM. W obu przypadkach współpracują one z sześciostopniowym automatem.

We wnętrzu pojazdu znajdziemy nowoczesną deskę rozdzielczą z 12,3-calowym dotykowym wyświetlaczem oraz bogatym wyposażeniem, wśród którego nie zabrakło nawet elektronicznego hamulca postojowego.

Nowość dostępna jest już na chińskim rynku. Wersja podstawowa wyceniona została na w przeliczeniu ok. 71 tys. zł.


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca