Land Rover Discovery nie będzie produkowany w Polsce

Land Rover Discovery nie będzie produkowany w Polsce

Land Rover Discovery foto: JLR / Auto Świat
ca7cb72e-2a23-47f0-a661-420f1766c11a 0

Brytyjski producent Jaguar Land Rover przenosi produkcję modelu Discovery na Słowację, gdzie w fazę finalną weszła budowa nowej fabryki.

Słowacja wygrała m.in. z Polską rywalizację o lokalizację budowy ważnej dla Jaguara Land Rovera fabryki. Długo nie ujawniano modelu, który tutaj będzie produkowany. Dzisiaj już wiemy, że będzie to Land Rover Discovery i nowa generacja Defendera.

Produkcja w nowej fabryce zlokalizowanej w okolicach Nitry ruszy 3 października 2018 roku. Inwestycje pochłoną kwotę 1,4 mld euro i dadzą zatrudnienie 2800 osobom. Rocznie ma powstawać tutaj 150 tys. aut.

Jaguar Land Rover planuje obniżenie zatrudnienia na terenie Wielkiej Brytanii. Nadal w Halewood będą produkowane Range Rovery Evoque i kolejna ich generacja. Drugim modelem pozostanie Range Rover, który otrzyma napęd hybrydowy.

Jaguar Land Rover, który należy do koncernu Tata Motors, zapowiedział, że do 2020 roku wszystkie produkowane modele otrzymają napęd elektryczny lub hybrydowy.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca