Tragiczny wypadek prototypowego BMW serii 8 – jedna osoba nie żyje

Tragiczny wypadek prototypowego BMW serii 8 – jedna osoba nie żyje

Wypadek prototypowego BMW foto: BR
79500b40-5121-432d-b8a3-19b3b6ecc4c0 0

Tuż przed oficjalną premierą BMW serii 8, która odbędzie się w czasie 24-godzinnego wyścigu Le Mans, jeden z prototypów został doszczętnie rozbity. W wypadku zgineła 57-letnia pasażerka.

Najnowszy model BMW serii 8 ma być zaprezentowany w najbliższy piątek, 15 czerwca, w przededniu legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Niestety, premiera odbędzie się w cieniu tragedii. W Bawarii, gdzie trwają ostatnie testy drogowe modelu, doszło do wypadku jednego z testowanych egzemplarzy prototypowych.

BMW
4 ]]>

Wszystko wskazuje na to, że kierowca BMW stracił panowanie nad samochodem na jednym z zakrętów. Auo po rolowaniu zatrzymało się na przydrożnych drzewach. Według świadków powodem wypadnięcia BMW z drogi była nadmierna prędkość. 37-letni kierowca wyszedł z auta o własnych siłach, ale jego pasażerka została zakleszczona we wraku.

Niestety, w wyniku ran głowy 57-letnia kobieta zamarła na miejscu. Według niemieckiej prasy była to matka dziewczyny kierowcy testowego, którą mężczyzna zabrał na wieczorną przejażdżkę. Rozbite BMW to prawdopodobnie najmocniejsza wersja M850i xDrive o mocy 530 KM.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca