Śląska policja przesiada się do hybryd

Śląska policja przesiada się do hybryd

Komenda wojewódzka policji w Katowicach powiększyła flotę radiowozów o 43 oznakowane Toyoty Auris Hybrid kombi. Głównym kryterium przetargu na samochody dla funkcjonariuszy w największym mieście Górnego Śląska była niskoemisyjność napędu.

Toyota Auris Touring Sports w wersji hybrydowej emituje od 81 g CO2/km przy zużyciu paliwa od 3,5 l/100 km – zarówno w cyklu mieszanym, jak i w jeździe po mieście. Auto o mocy 136 KM rozpędza się od 0 do 100 km/h w 10,9 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 180 km/h.

Kompaktowe kombi z napędem benzynowo-elektrycznym nie wymaga ładowania z zewnętrznej sieci. Wydajny system odzyskiwania energii z hamowania oraz optymalizacja pracy silnika benzynowego na tyle skutecznie doładowują baterię trakcyjną, że auto porusza się po mieście średnio przez połowę czasu jazdy na samym silniku elektrycznym.

Każdy z pojazdów wart jest blisko 92 000 zł brutto. Hybrydowe radiowozy zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji.


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca