Chińczycy kupują Lotusa

Chińczycy kupują legendę – koncern Geely nabywa malezyjskiego Protona, a tym samym stanie się właścicielem Lotusa.

Z pozoru trochę to zawiłe – chiński koncern Geely przejmie 49,9 proc. malezyjskiego Protona, do którego należy Lotus – brytyjska firma założona w 1952 r. produkująca samochody sportowe i wyścigowe (w tym bolidy F1). Geely przejmie 51 proc. akcji Lotusa (czyli pakiet większościowy).

Tym samym chińska spółka produkująca samochody głównie na rynek chiński, posiadająca od marca 2010 roku szwedzkie Volvo, zyska wisienkę na torcie w postaci Lotusa.

Nie jest to firma wielka, z dużą sprzedażą na całym świecie, ale Chińczykom nie chodzi o produkowane masowo auto – chodzi natomiast o firmę-symbol, z tradycją.

Prawdopodobne jest, że chiński producent będzie chciał rozwijać segment aut sportowych, a nabycie Lotusa pozwoli skrócić czas przygotowania pierwszych modeli oraz wykorzystać znaną markę do ich promocji na światowych rynkach.

W galerii kilka zdjęć Lotusów.


Popularne komentarze

No photo
~Bobi : Pamietam jak lotus przedstawil kilka lat temu cala rodzine aut sportowych. Elan, elise, esprit, elite i eterne chyba tak to szlo i skonczylo sie na wielkim niczym. Moze teraz to wszystko bedzie wdrozone tak jak nowe modele w volvo.
26 maja 09:55 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
100%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Wilk : Myślę, że ta zmiana niewiele zmieni w kwestii samego samochodu. Oby były to nadal tak solidne auta jak do tej pory. Ja samochody wypożyczam raczej w Panek i nie zmienię tego, ale im więcej solidności na rynku tym lepiej.
31 maja 22:18 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca