Pirat na motocyklu zdobył 29 punktów w kilka minut

Pirat na motocyklu zdobył 29 punktów w kilka minut

Policja w akcji foto: Policja / Auto Świat
0808a5ed-881f-4165-97ab-e84556f6f7b3 0

Jechał po Lesznie z prędkością 116 km/h, przeganiał pieszych na przejściu i przejeżdżał na czerwonym świetle. To tylko kilka wykroczeń, jakie zarejestrowała kamera policyjnego wideorejestratora w trakcie kilku minut jazdy 24-letniego motocyklisty.

W centrum Leszna policjanci w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator zauważyli motocykl poruszający się z dużą prędkością. Mężczyzna pędził przez miasto 116 km/h. To jednak nie jedyne jego wykroczenie. W pewnym momencie motocyklista zjechał na pas przeznaczony dla lewoskrętów, gdzie na sygnalizatorze wyświetlane było czerwone światło. Mimo tego kierowca postanowił jednak pojechać na wprost, gdzie przez oznakowane przejście dla pieszych przechodziła kobieta i mężczyzna. Przechodnie zmuszeni byli uciekać z pasów, aby uniknąć kolizji z motocyklem. Chwilę później policjanci zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Leszna.

Młody kierowca odpowie za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu dla pieszych, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 46 km/h, za jazdę na czerwonym świetle oraz za niestosowanie się do strzałki kierunkowej. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje, na jak długo 24-latek zostanie pozbawiony uprawnień oraz jaką wymierzy mu karę za kumulację czterech wykroczeń. Pewne jest to, że po uprawomocnieniu się wyroku na jego konto wpłynie 29 punktów karnych.

Źródło: Policja

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca