Ranking sprzedaży: firmy wybierają Skody, ale klienci indywidualni wolą Toyoty

Ranking sprzedaży: firmy wybierają Skody, ale klienci indywidualni wolą Toyoty

Toyota Yaris Hybrid za 65 100 zł foto: Auto Świat
9e7f68c7-4bb1-4ae9-a6b9-9a9925d50f33 0

Najlepiej sprzedającymi się modelami w tym roku są Skody – Octavia i Fabia. Okazuje się jednak, że Czeska marka zawdzięcza tak wysokie miejsce wyłącznie zakupom dokonywanym przez firmy. Preferencje klientów indywidualnych są już zupełnie inne.

Najnowszy ranking Samaru uwzględnia rejestrację aut nowych w lutym. Tym razem jednak w zestawieniu uwzględniono wyłącznie zakupy zrobione przez klientów indywidualnych. Co prawda i tu Skody Octavia i Fabia są dość wysoko, ale zdecydowanie statystyczny Kowalski zdecydowanie chętniej kupuje modele Toyoty.

W ubiegłym miesiącu klienci indywidualni najczęściej kupowali Yarisy, na trzecim miejscu znalazło się małe Aygo, ale to nie koniec japońskiej ofensywy, bo w pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć modeli Toyoty. Na szóstym miejscu rankingu jest Auris, tuż za nim Corolla, a miejsce dziewiąte należy do C-HR-a.

Zaskoczeniem jest też duży spadek zainteresowania Fiatem Tipo, który był zeszłorocznym hitem sprzedaży włoskiej marki – w lutym był dopiero na dwunastym miejscu (295 zarejestrowanych aut). Tym samym pierwszą dziesiątkę zdominowały tylko trzy marki – oprócz pięciu modeli Toyoty, trzech Skód znalazły się tu jeszcze dwa Ople.

Najpopularniejsze modele kupowane przez klientów indywidualnych:

Miejsce Model Sprzedaż w lutym (w sztukach)
1 Toyota Yaris 869
2 Skoda Fabia 674
3 Toyota Aygo 453
4 Skoda Octavia 406
5 Opel Astra 403
6 Toyota Auris 381
7 Toyota Corolla 341
8 Skoda Rapid 308
9 Toyota C-HR 304
10 Opel Corsa 301
Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca