Nowa Honda Insight - dobrze się zapowiada

Honda na poważnie myśli o elektryfikacji swojej gamy modelowej. Na dobry początek pokaże na salonie w Detroit nową generację hybrydowego modelu Insight, czyli poważnego rywala dla Toyoty Prius.

Będzie to już trzecia generacja Hondy Insight. Tym razem Japończycy zamierzają skuteczniej powalczyć w segmencie aut hybrydowych. Samochód będzie nieco większy od Civica, do którego jest trochę podobny (przód pojazdu i wnętrze).

Wiemy, że w skład hybrydowego systemu napędu wejdzie silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Niestety, nie znamy jeszcze ani jego mocy, ani silnika elektrycznego. Na tę chwilę nie mamy też informacji na temat pojemności baterii. Honda poinformowała jedynie, że średnie zużycie paliwa nowego Insighta wynosi 50 mpg (cykle EPA), czyli 4,7 l benzyny na 100 km. Wszystkie informacje otrzymamy po światowej premierze prototypu, którą zaplanowano na 15 stycznia podczas targów NAIAS w Detroit.

Nowy Insight będzie produkowany w fabryce Hondy w Greensburgu, w Indianie, razem z modelami Civic i CR-V. Hybryda trafi do sprzedaży na rynku północnoamerykańskim w drugiej połowie 2018 roku, dołączając do modeli Clarity (wersje na ogniwa paliwowe, elektryczna i hybryda plug-in) oraz Accorda Hybrid. Nie wiemy jeszcze informacji, czy nowy Insight pojawi się na polskim rynku. Poprzednia generacja u nas nie przyjęła się, ale od tego czasu wiele się zmieniło i samochody hybrydowe nie są już tylko ciekawostką.

Honda planuje, że do 2030 roku dwie trzecie jej światowej sprzedaży będą stanowiły samochody zelektryfikowane, czyli hybrydy; hybrydy plug-in, których baterie można doładować z zewnętrznego gniazdka; auta w pełni elektryczne oraz zasilane ogniwami paliwowymi.


Popularne komentarze (32)

No photo
~seeing do ~kq: Norweski instytut naukowy przeprowadził analizę i doszedł do takich jak kolega wspomniał wniosków. Wszystko jest udokumentowane w wynikach badań, ale tego w telewizorze nie powiedzą, a w popularne 'oszukiwarce' (oj przepraszam wyszukiwarce) informacje na ten temat możesz znaleźć na baaaardzo odległej stronie (o ile w ogóle - zależy od tego jak się twoja bańka filtrująca skonfigurowała się na podstawie twoich zachowań). Więc dogi Januszu, kupuj dalej, konsumuj, bierz kredyty i słuchaj bezkrytycznie tego co ci media go głowy wciskają no i oczywiście, to co pokaże oszukiwarka (oj przepraszam, znowu się przejęzyczyłem) na pierwszej stronie, to musi być prawda.
13 sty 19:29 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
100%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Kaczorek : Jak na hybrydę to całkiem ładny.
13 sty 12:21 | ocena: 92%
Liczba głosów:13
92%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~agri do ~Lolex: wybitny znawca się odezwał;
13 sty 09:12 | ocena: 92%
Liczba głosów:13
92%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca