BMW Concept X7: premiera we Frankfurcie

BMW zaprezentuje na salonie we Frankfurcie (12-24 września 2017 r.) koncepcyjny model X7 – bardzo zbliżony do wersji produkcyjnej, jaka pojawi się w 2018 r.

Z ujawnionych przed salonową prezentacją zdjęć wynika, że nowy model to duży i luksusowy SUV, z ogromnymi wlotami powietrza (tzw. nerka BMW) oraz wąskimi reflektorami. Wnętrze zaprojektowano dla 6 pasażerów – siedzą oni w 3 rzędach foteli.

Wnętrze jak na prototyp jest zadziwiająco proste i funkcjonalne – można przypuszczać, że tak będzie wyglądała wersja ostateczna, produkcyjna. Charakterystyczne w kokpicie są dwa ekrany – jeden nad kierownicą, gdzie wyświetlane są wirtualne zegary, drugi – obok, gdzie znajdują się ikony do sterowania wieloma funkcjami. Charakterystyczny jest też przeszklony panoramiczny dach – dzięki niemu wnętrze jest dobrze doświetlone i optycznie powiększone. Z zewnątrz wracają uwagę 23-calowe koła. Ten element zapewne nie wejdzie do wersji produkcyjnej.

BMW nie podaje szczegółów co do napędu modelu X7, poza tym, że pod maską znajdzie się silnik benzynowy TwinPower Turbo – zapewne chodzi o jednostkę 3-litrową. Będzie on współpracował z motorem elektrycznym.

Szefowie BMW zapowiadają, że dzięki modelowi X7 chcą mocniej zaistnieć w segmencie aut luksusowych. Biorąc pod uwagę rozmiary X7, można przypuszczać, że będzie to samochód skierowany przede wszystkim dla klientów w USA, w Chinach, Rosji i w krajach arabskich.

W galerii kilkanaście zdjęć BMW X7 ujawnionych jeszcze przed salonową premierą.


Popularne komentarze (5)

No photo
~maniek : jak volvo tylko ze brzydki
11 wrz 17 21:25 | ocena: 100%
Liczba głosów:2
100%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~michałŁ : Nawet jak na BMW to niezwykły model. Kilka razy miałem okazję jeździć BMW jak pożyczałem samochód w Panek i zawsze byłem bardzo pod wrażeniem ich wysokich możliwości.
15 wrz 17 00:14 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Rrr : W nowych modelach bmw cena ma być proporcjonalna do wielkości nerek
11 wrz 17 17:34 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca