SEAT wchodzi na chiński rynek

SEAT wchodzi na chiński rynek

SEAT wchodzi na chiński rynek foto: Seat
870e2b8b-405c-41d6-b0fa-fef9d1c92bba 0

SEAT został udziałowcem spółki utworzonej przez Volkswagen Group China i JAC i będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu centrum badawczo-rozwojowego w Chinach. W reultacie auta hiszpańskiej marki pojawią się na tamtejszycm rynku.

Porozumienie, na podstawie którego hiszpański producent dołączył do joint venture i będzie wiodącą marką Grupy Volkwagen w tym projekcie, zostało podpisane przez Luca de Meo, prezesa SEAT-a, Jochema Heizmanna, prezesa Volkswagen Group China oraz An Jin, Prezesa JAC. Umowa została zawarta podczas uroczystości w Berlinie, w obecności kanclerz Niemiec, Angeli Merkel oraz premiera Chin, Li Keqianga.

W ramach wspólnego przedsięwzięcia marki skoncentrują się na rozwoju pojazdów elektrycznych, obszaru łączności oraz autonomicznej jazdy. Umowa przewiduje uruchomienie dedykowanej rynkowi platformy BEV oraz wprowadzenie w latach 2020-2021 pojazdów marki SEAT na chiński rynek.

Według porozumienia, SEAT wspólnie z Volkswagen Group i JAC utworzy w Chinach centrum badawczo-rozwojowe. Jego zadaniem będzie rozwój pojazdów elektrycznych, łączności oraz autonomizacja technologii jazdy, w tym produkcja odpowiednich części, komponentów oraz technologii, które mają być gotowe w 2021 roku.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca