Citroen C1 – Euro 6 i nie tylko

Citroen C1 – Euro 6 i nie tylko

Citroen C1 foto: Citroen / citroen
74fed967-f7eb-44e3-a000-1a5efc4d2f97 0

Citroen odświeża swój najmniejszy model. Wiosną na rynku pojawią się dwie wersje C1: Urban Ride oraz Elle.

  • Od 2006 roku Citroen sprzedał milion egzemplarzy modelu C1
  • W nowych wersjach pojawi się zmodernizowany silnik benzynowy dostosowany do normy Euro 6.2
  • Samochód będzie dostępny w dwóch nowych kolorach lakieru oraz wzbogaconych pakietach personalizacji wnętrza

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy C1 od chwili premiery w 2006 roku – niemało. Citroen ma jednak apetyt na więcej. Stąd decyzja o nowych wersjach najmniejszego modelu francuskiej marki. Nazwano je Elle i Urban Ride. Przy okazji dokonano także modernizacji malucha.

Citroen C1. Francuzi poprawili m.in. system multimedialny z funkcjami Androi Auto, Mirror Link i CarPlay - Citroen / citroen
4 ]]>

Pod maską wciąż jest ten sam silnik opracowany przez Toyotę. Moc jednostki zwiększono z 68 KM do 72 KM. Przy okazji dostosowano silnik do najnowszej normy Euro 6.2. Producent nie zdradził jednak jakie zmiany wprowadzono, aby uzyskać lepsze wyniki w kwestii emisji spalin.

Citroen C1 Urban Ride - Citroen / citroen
8 ]]>

W kabinie pojawił się zmodernizowany system multimedialny z 7 calowym ekranem (niewykluczone, że bazujący dalej na konstrukcji japońskiej firmy Pioneer). Citroen chwali się, że poprawiono współpracę ze smartfonami w takich trybach jak Android Auto, MirrorLink oraz CarPlay.

Citroen C1. Pod maską nieco mocniejszy silnik. Zamiast 68 KM są 72 KM - Citroen / citroen
12 ]]>

Przy okazji odświeżono listę wyposażenia. Można dodać centralny zamek sterowany z kluczyka, pakiet Auto AC z automatyczną klimatyzacją oraz pakiety Safety Pack z systemem awaryjnego hamowania, rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości oraz ostrzegania o przypadkowej zmianie pasa ruchu. W odmianie Urban Ride dostępny będzie także otwierany dach z tkaniny.

Obie wersje przygotowano w oparciu o najlepiej wyposażone odmiany Shine. C1 Elle oraz C1 Urban Ride można już zamawiać we Francji. Ceny odpowiednio od 14 490 euro oraz 14 450 euro.

Polecamy także:

Redakcja poleca