Policyjny pościg za samochodem prowadzonym przez... 14-latka

Policyjny pościg za samochodem prowadzonym przez... 14-latka

Policja foto: onet / Auto Świat
77466112-7a57-4cc8-9daa-4dfaeb24b0be 0

Kierowcą Golfa, który w Strzelinie uciekał przed policją, okazał się 14-latek. W samochodzie wiózł kolegów w wielu 16. i 17 lat oraz spore ilości amfetaminy.

Uwagę policjantów patrolujących ulice Strzelna zwrócił Golf, którego kierowca na widok radiowozu zaczął przyspieszać. Prowadzący nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe policji.

Policjanci ruszyli za uciekającym w pościg. Kierujący Golfem wykonywał gwałtowne manewry, nie pozwalając na wyprzedzenie go przez radiowóz. Następnie po przejechaniu kilkunastu kilometrów w miejscowości Pławna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na skarpę.

Okazało się, że kierowcą jest 14-latek, który jechał z dwoma nastolatkami w wieku 16 i 17 lat. Podczas kontroli pojazdu policjanci znaleźli także woreczek foliowy z amfetaminą, z której można było uzyskać ponad 180 porcji handlowych tego narkotyku. Do posiadania środków odurzających przyznał się 16-latek. Nieletni zostali przekazani opiekunom prawnym. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca