Nowe Ople – premiera za tydzień

Nowe Ople – premiera za tydzień

Opel Combo Cargo i Combo Life foto: Opel / Opel
e26a796e-5d3c-4f88-91b4-07703a655895 0

Oto pierwsze nowości Opla po wakacjach. Podczas zbliżającego się salonu IAA w Hanowerze firma zaprezentuje nowe wersje lekkich samochodów dostawczych.

  • Najmocniejszy diesel w Combo będzie mieć moc 130 KM
  • Combo będzie można zamówić z automatyczną ośmiostopniową przekładnią
  • Podczas salonu IAA Opel zaprezentuje wydłużone wersje (4,75 m długości)

Zwykłe Combo to za mało. Stąd Opel zaprezentuje nowe odmiany popularnego modelu dostawczego. W gamie pojawi się wydłużona wersja XL (4,75 m długości) oraz odmiana Cargo (LCV). Obie są mocno spokrewnione z Citroenem Berlingo i Peugeotem Rifterem. I obie mają zmienić pozycję firmy w segmencie.

Tobias Stover odpowiedzialny w firmie za modele dostawcze nie kryje bowiem nadziei związanych z pojazdami: „Zbyt długo odgrywaliśmy skromną rolę w grupie minivanów i lekkich pojazdów użytkowych segmentu B. Zmieni się to wraz z nową generacją Combo, idealnym partnerem w biznesie, wyjazdach i codziennym użytkowaniu”.

Opel Combo Life w przedłużonej odmianie XL będzie oferowany w wersji pięcio- i siedmiomiejscowej. W przypadku Cargo będzie zaś można wybrać opcję z kabiną załogową albo tradycyjny furgon z miejscem na dwie europalety (do 4,4 m3 przestrzeni ładunkowej). W sumie będzie można przewieźć całkiem spory ładunek, gdyż maksymalna ładowność wynosi 1000 kg.

Opel Combo Life - Opel / Opel
4 ]]>

Producent chwali się wyposażeniem Combo. Na liście wyposażenia można znaleźć m.in. automatyczny tempomat (w przyszłym roku), system hamowania awaryjnego, monitorowanie zmęczenia kierowcy czy wyświetlacz przezierny. Ciekawym dodatkiem jest opcjonalna kamera w lusterku bocznym po stronie pasażera. Ma pomóc kierowcy w uniknięciu kolizji z przedmiotami znajdującymi się w martwej strefie.

Pod maską bez rewolucji. Dalej będzie można wybrać diesla. Najmocniejszą jednostką w gamie będzie silnik o pojemności 1.5 l i mocy 130 KM. Można go będzie zamówić z automatyczną ośmiostopniową przekładnią znaną także z francuskich krewniaków.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca