Kierowcy nie chcą samochodów autonomicznych

Europejscy kierowcy chcą samodzielnie prowadzić samochody foto: Mazda
60b00cf1-887e-4bac-8d80-289c3775a945 0

Znaczna część europejskich kierowców lubi samodzielnie prowadzić swoje samochody i chce zachować taką możliwość nawet po rozpowszechnieniu się pojazdów z funkcją jazdy autonomicznej – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie Mazdy.

Badanie zostało wykonane przez agencję badania rynku i opinii Ipsos. Zostało przeprowadzone na próbie liczącej 11 008 osób na najważniejszych rynkach motoryzacyjnych w Europie. Średnio aż 66% kierowców chce zachować możliwość samodzielnego prowadzenia samochodów. Najwięcej miłośników samodzielnej jazdy (71%) znajduje się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii oraz Polsce. Co ciekawe, najniższy wynik uzyskano we Włoszech (59%).

Szybkiego rozpowszechnienia się pojazdów autonomicznych oczekuje tylko 33% kierowców. We Francji i Holandii odsetek ten jest jeszcze niższy (25%). Interesujące jest, że badanie nie wykazało oznak większego poparcia dla pojazdów autonomicznych wśród młodszych grup wiekowych (33% wśród osób w wieku 18-24 lata).

Europejscy kierowcy chcą samodzielnie prowadzić samochody - Mazda
4 ]]>

To krzepiące informacje dla miłośników motoryzacji, bombardowanych obecnie informacjami o samochodach autonomicznych. Średnio 69% kierowców wyraża nadzieję, że przyszłe pokolenia będą nadal miały możliwość i prawo samodzielnego prowadzenia samochodów. W Polsce odsetek ten sięgnął aż 74%, a w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Szwecji osiągnął lub przekroczył 70%.

Dalsze wyniki badania pokazują, że 54% europejskich kierowców czasami wybiera się na przejażdżkę dla samej przyjemności z jazdy - w Szwecji ich odsetek sięga 73%, a w Wielkiej Brytanii, Holandii, Polsce i Austrii przekracza 60%.

Polecamy także:

Popularne komentarze (19)

No photo
~Arek Leeds UK : Samochody autonomiczne, transakcje finansowe tylko bezgotowkowe, bezgraniczna wymiana danych osobowych, itd,itp - czyli bezgraniczna kontrola nad naszym zyciem, tym co robimy - niewolnictwo perfekcyjne. Czasem zastanawiam sie czym jest postep , doskanalenie technologii...?
17 gru 17 18:50 | ocena: 85%
Liczba głosów:7
85%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Nick : Za sa chyba tylko kobiety i to nie wszystkie, tylko te co tam, gdzie zmieszcza sie 3 samochody probuja przez godzine zaparkowac po czym odjezdzaja bo im sie nie udalo:-)
15 gru 17 12:34 | ocena: 57%
Liczba głosów:7
57%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Q : Wiem. Do SUVa łatwiej wsiąść. Lepiej sobie radzi z progami. Lepsza widoczność. Bezpieczeństwo, nie licząc dachowania. I z daleka się odróżnia od starych damochodów.
16 gru 17 09:50 | ocena: 50%
Liczba głosów:2
50%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca