Papież sprzedał swoje Lamborghini za 3 miliony złotych

Papież sprzedał swoje Lamborghini za 3 miliony złotych

Papież sprzedał swoje Lamborghini za 3 miliony złotych foto: RM Sotheby's / RM Sotheby's
78e03479-bfcd-4a00-9d31-5ebb2263c62d 0

Lamborghini Huracan, które kilka tygodni temu dostał Papież Franciszek, sprzedano na aukcji w Monako. Watykan zarobił 715 tys. euro. Większość pieniędzy zostanie przekazana na pomoc chrześcijanom w Iraku i Afryce.

Lamborghini Huracan w kolorze Bianco Monocerus, z żółtymi akcentami wykończonymi lakierem Giallo Tiberino (nawiązanie do barw narodowych Watykanu) trafiło do słynnego domu aukcyjnego RM Sotheby's. Eksperci szacowali, że samochód uda się sprzedać za 250-350 tys. euro. Okazało się jednak, że podpis papieża na masce i szczytne cele, na jakie mają trafić pieniądze z jego sprzedaży, znaczne podbiły cenę. Biały Huracan osiągnął cenę 715 tys. euro, czyli ok. 3 mln złotych.

Cała kwota wspomoże potrzebujących. Dochód ze sprzedaży Lamborghini trafi na konto papieskich fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Celem jest pomoc chrześcijanom na Równinie Niniwy w Iraku (trafi tam 70 proc. kwoty uzyskanej z aukcji), wsparcie dla kobiet, które padły ofiarą prostytucji i handlu niewolnikami, oraz dla dwóch projektów w Afryce.

Lamborghini Huracan – dane techniczne

Napędzany silnikiem o pojemności 5,2-litra Lamborghini Huracan kosztuje blisko milion złotych. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, a do 200 km/h w 9,9 sekundy. Prędkość maksymalna pojazdu to ponad 325 km/h.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca