Sześć nowych inwestycji drogowych – ważne dla wschodniej Polski

Sześć nowych inwestycji drogowych – ważne dla wschodniej Polski

Budowa drogi foto: Auto Świat
cf4ecb71-2991-4afb-bbc7-7261cfb9064d 0

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców wschodniej Polski, bo właśnie tam będą budowane kolejne odcinki dróg ekspresowych, które zdecydowanie ułatwią komunikację między największymi miastami tej części naszego kraju.

Ministerstwo infrastruktury właśnie zatwierdziło realizację kolejnych sześciu odcinków dróg ekspresowych, z których pięć jest zlokalizowanych na wschodzie Polski, a jedna – na zachodzie. Ta ostatnia to długo oczekiwania obwodnica Szczecina, czyli droga S6, która ma mieć długość 51,6 km.

A co zyska wschodnia Polska? Zaczynając od północy to droga S16 z Ełku do Knyszyna o łącznej długości aż 67 km. W praktyce połączy ona Ełk i Białystok. Prace przygotowawcze do realizacji tej inwestycji mają potrwać maksymalnie do roku 2023.

Kolejny ważny odcinek to obwodnica Ostrołęki, czyli miasta, które leży na jednej z dwóch głównych tras biegnących z centralnej Polski na Mazury. Droga ta jest bardzo mocno obciążona ruchem, szczególnie podczas wakacji. Przykładowo, to najkrótsza trasa z Warszawy do Mrągowa, Mikołajek, czy Kętrzyna. Przyszła obwodnica nie będzie drogą ekspresową, ale pozwoli ominąć Ostrołękę. Ma mieć długość 12 km i układ pasów 2+1, co ułatwi wyprzedzanie.

Nowe inwestycje drogowe - Ministerstwo Infrastruktury
4 ]]>

Następne dwie ważne drogi będą biec z Lublina. Po pierwsze to droga S12 z miejscowości Piaski (na wschód od Lublina) do Dorohuska, a więc do polskiej granicy. W ramach prac przygotowawczych będą prowadzone badania archeologicznej w pasie przyszłej drogi, zostaną też przygotowane dokumenty potrzebne do uzyskania decyzji środowiskowej. Proces ten ma się skończyć maksymalnie w 2021 roku. Również z węzła Piaski pobiegnie droga S17 w stronę przejścia granicznego w Hrebennem. Również w tym przypadku przygotowania do rozpoczęcia budowy mają się zakończyć w 2021 roku.

Ostatnim odcinkiem będzie budowa drogi S19 z Sokołowa Małopolskiego do Jasionki. Przetarg na budowę tej drogi w systemie projektuj i buduj, ma być rozpoczęty w 2020 roku, tuż po zakończeniu prac nad przygotowaniem dokumentacji.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca