Polestar: debiut nowej marki w Genewie

Polestar: debiut nowej marki w Genewie

Materiał powstał przy współpracy z marką Volvo

Wśród wystawców w Genewie pojawiła się nowa firma – Polestar. To odrębna marka utworzona przez Volvo, która produkować będzie auta hybrydowe i elektryczne.

Polestar (Gwiazda polarna) wystawiła swoje pierwsze auto – sportowe coupe z napędem hybrydowym i imponującymi osiągami. Auto ma 4,5 metra długości, nadwozie wykonano z włókien węglowych.

Napęd hybrydowy może zaimponować każdej sportowej marce – silnik spalinowy współpracuje z dwoma motorami elektrycznymi, spalinowy napędza koła przednie, a motory elektryczne – tylne. Moc łączna napędu hybrydowego wynosi 600 KM, a moment – dzięki silnikom elektrycznym – jest gigantyczny, wynosi 1000 Nm. Polestar może przejechać, korzystając tylko z napędu elektrycznego, ok. 150 km.

Produkcja sportowej hybrydy Polestar 1 rozpocznie się w połowie 2019 roku w Chinach. Wszystkie auta tej marki będą powstawały w Chinach – zapewne dlatego, że Chińczycy mają najlepsze baterie do aut elektrycznych i hybrydowych. Plany produkcyjne są na razie ostrożne – ok. 500 szt. rocznie.

Ciekawostką jest fakt, że Polestar nie będzie sprzedawany, tylko wynajmowany, a użytkownik będzie uiszczał stałą miesięczną opłatę za korzystanie z auta i za wynajem baterii.

Źródło:

Materiał powstał przy współpracy z marką Volvo

Materiał powstał przy współpracy z marką Volvo


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca