Unimog U 5023 – nowa broń dla strażaków

Unimog U 5023 – nowa broń dla strażaków

Ten pojazd może pracować w ekstremalnych warunkach. Dojedzie w najtrudniejszy teren i ma najnowocześniejsze wyposażenie.

Plaga pożarów daje się mocno we znaki w wielu krajach. Strażacy i sprzęt pracują tam w najtrudniejszych warunkach. Z takich wielkich akcji wnioski wyciągają producenci pojazdów specjalistycznych, którzy wciąż ulepszają oferowany przez siebie sprzęt.

Zapewne jednym z najlepszych strażackich wozów bojowych jest Unimog U 5023, który znakomicie radzi sobie na nierównym i trudnym terenie. Auto o masie 14,5 tony ma prześwit 450 mm. Do napędu zastosowano czterocylindrowy silnik OM 934 (BlueTec 6) o pojemności skokowej 5132 cm3, mocy 170 kW (231 KM) oraz maksymalnym momencie obrotowym 900 Nm.

Na pokładzie zamontowano zbiornik wody o pojemności 4000 litrów oraz 500 litrowy na specjalne środki gaśnicze. Do dyspozycji jest też wysokowydajna pompa, która jest w stanie wypompować 3000 litrów/min.


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca