Wiadomo od kiedy pojedziemy bez dowodów rejestracyjnych i polis OC

Wiadomo od kiedy pojedziemy bez dowodów rejestracyjnych i polis OC

Nowe zasady wypowiadania polis OC foto: Auto Świat
9d39c417-76c9-478a-be43-70e237965f7d 0

Minister cyfryzacji, Marek Zagórski zadeklarował w rozmowie z RMF FM, że kierowcy nie będą musieli wozić dowodów rejestracyjnych i polis OC od 1 października. Nadal nie wiadomo jednak, czy i kiedy wejdą w życie przepisy dotyczące młodych kierowców.

W poniedziałek resort cyfryzacji zabrał głos w sprawie zwolnienia kierowców z obowiązku wożenia ze sobą w samochodzie dowodu rejestracyjnego i papierowego potwierdzenia wykupienia polisy OC. Komunikat ma pojawić się z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem, ale w rozmowie z RMF FM minister Zagórski sprecyzował, że chce, aby ułatwienia weszły w życie od 1 października 2018 roku. To oznacza, że oficjalny komunikat w tej sprawie musi pojawić się przed końcem czerwca.

„Planujemy, żeby tak się stało, a komunikat chcemy wydać w ciągu 2-3 tygodni” - powiedział Zagórski. Minister zadeklarował, że do końca czerwca przygotowane będą już wszystkie służby, które mogą zatrzymywać i kontrolować kierowców, w tym policja, GITD i ABW.

Minister Zagórski w rozmowie z dziennikarzami przyznał też, że nowa Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców jest jeszcze w budowie, dlatego nie wiadomo, kiedy realnie i czy w ogóle, wejdą w życie przepisy dotyczące młodych kierowców.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca