Toyota zatrzymuje fabryki w Japonii

Toyota zatrzymuje fabryki w Japonii

Nowa Toyota Prius - auto nie z tej ziemi foto: Auto Świat
02b6f0e6-84b7-4317-9bab-7709981250cd 0

Toyota zatrzymuje większość swojej produkcji samochodowej w Japonii. Powodem jest trzęsienie ziemi w północnej części kraju.

Trzęsienie ziemi było szczególnie silne na najbardziej wysuniętej na północ Japonii wyspie Hokkaido. Największe wstrząsy odnotowano przed świtem 6 września. Wówczas w ich wyniku zginęło kilkanaście osób. W trzęsieniu ucierpiała także kluczowa fabryka Toyoty, produkująca m.in. automatyczne skrzynie biegów i przekładnie bezstopniowe. Powodem wstrzymania pracy w zakładach jest brak prądu.

Jak poinformowała rzeczniczka Akiko Kita, będzie miało to wpływ na wszystkie linie Toyoty i Lexusa w Japonii, z wyjątkiem dwóch fabryk Daihatsu, które również produkują pojazdy marki Toyota. Według władz firmy oznacza to zaburzenie produkcji w aż osiemnastu fabrykach.

Firma już wstrzyma planowaną produkcję w zakładach Kyushu, Tahara i Toyota Auto Body. Fabryki te produkują m.in. pojazdy Lexusa i Toyotę Land Cruiser, z których niektóre są przeznaczone na rynek amerykański. Japoński producent nie był w stanie określić, kiedy wznowi produkcję.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca