Najmocniejsze BMW okazuje się słabsze niż deklaruje producent

Najmocniejsze BMW okazuje się słabsze niż deklaruje producent

BMW M5 kontra Mercedes-AMG E 63 S+ - pojedynek gigantów foto: Auto Bild
2c6462ef-13eb-4800-909c-a6c322d0ea6e 0

Najmocniejsza odmiana BMW serii 5 cierpi na poważne problemy z oprogramowaniem silnika. W trakcie jazdy może dojść do nagłej utraty mocy.

  • BMW musi zmodyfikować program sterujący silnikiem 4.4 V8 o mocy 600 KM
  • Błąd w oprogramowaniu może wywołać nagłe zmniejszenie ciśnienia paliwa a w konsekwencji utratę mocy silnika
  • W Polsce akcją serwisową objęto 33 egzemplarze M5

BMW musi naprawić jeden ze swoich najnowszych samochodów. Tym razem problem dotknął nowe M5 z silnikiem o mocy 600 KM. Wszystko z powodu problemów z wykrytym błędem w oprogramowaniu silnika.

W wyniku błędu może dojść do spadku ciśnienia paliwa. BMW wyjaśnia, że w trakcie jazdy może wówczas dojść do nagłej utraty mocy. Jeśli nastąpi to np. w trakcie wyprzedzania to wówczas kierowca, jak i inni uczestnicy ruchu mogą się znaleźć w bardzo groźnej sytuacji.

Akcją serwisową objęto w Polsce 33 egzemplarze. Zasadniczo niewiele, ale to też nie jest samochód, który często spotykamy na ulicach.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca