Hybrydy Toyoty mają już 20 lat

Pierwszy kompaktowy model japońskiej marki z napędem spalinowo-elektrycznym – Prius – zadebiutował w 1997 roku. Dziś Toyota ma na świecie ponad 30 hybryd w ofercie.

Prius był prawdziwym pionierem wśród hybryd. To nie tylko pierwsze seryjnie produkowane auto z napędem tego typu, lecz także pierwsze, które przyczyniło się do popularyzacji ekologicznych rozwiązań. Od czasu debiutu w 1997 roku do dziś na rynek trafiło już ponad 10 mln hybrydowych Toyot, a japońska marka może pochwalić się jedną z najbogatszych flot w ofercie – ponad 30 modeli w różnych segmentach, sprzedawanych w 90 krajach na świecie.

Tylko w Europie Zachodniej udział hybryd w ogólnej sprzedaży Toyoty sięga już 43 proc. Także w Polsce coraz więcej osób wybiera wersje z napędem spalinowo-elektrycznym. O ile od 1997 roku koncern sprzedał na naszym rynku w sumie ponad 20 tys. takich aut, o tyle aż 10 tys. z nich trafiło do klientów w ubiegłym roku. Plany na 2017 są jeszcze bardziej ambitne – Toyota liczy na to, że uda się jej dostarczyć Polakom 15 tys. hybryd.

Hybrydy Toyoty - bogata oferta

Japońska marka ma najwięcej modeli tego typu na rynku. Paleta obejmuje hybrydowe wersje: Yarisa, CH-R, Aurisa, Aurisa TS, RAV4, Priusa IV, Priusa+ oraz Priusa Plug-in. Ten ostatni w swojej już drugiej odsłonie trafił do oferty w tym roku i może pochwalić się 50-kilometrowym zasięgiem w trybie elektrycznym. To dwukrotnie więcej niż oferował poprzednik.

Co więcej, bez pomocy silnika spalinowego Prius Plug-in może rozpędzić się do prędkości 135 km/h, a czas ładowania jego baterii z gniazdka to zaledwie 2-3 godziny. Podczas zorganizowanych na Węgrzech jazd Economy Test Drives zespołom dziennikarzy udało się potwierdzić rekordowo niskie spalanie tego modelu – najlepszy wynik zanotowany na dystansie 114 km to tylko 1,4 l/100 km!


Popularne komentarze (5)

No photo
~Hit Men : Nie wiem co ludzie widzą w tojocie ciagocie skosnooki japoniec w kazdym calu jak coś padnie to serwis drogi jak cholera bo części jadą zza oceanu. Tojota ciagota to beznadziejne auto brzydkie jak jej twórcy ze skosnymi oczami i skóra koloru żółtego.
29 maja 16:09 | ocena: 100%
Liczba głosów:5
20%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Patty : U nas promocja hybryd a w USA toyki wodorowej:)) no coz... Toyota i vag to największe koncerny, wiec budżety promocyjne maja:)
24 maja 06:23 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
0%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~T : Teraz tojota auto swiat sponsoruje?! od 2ch miesiacy tylko reklamy tojoty
23 maja 17:30 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
33%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca