Na drogach pojawiły się nowe znaki. Czy wiesz co oznaczają?

Na drogach pojawiły się nowe znaki. Czy wiesz co oznaczają?

Nowe znaki zamontowano na drogach i przed mostami północnej i wschodniej polski. Mają kolor żółty, namalowane liczby oraz symbole czołgów i wozów pancernych. Wyjaśniamy, co oznaczają i kogo dotyczą?

Żółte znaki z namalowanym czołgiem lub pojazdem opancerzonym, które na początku maja pojawiły się przy tunelach i mostach, dotyczą wyłącznie pojazdów wojskowych. Kierowców osobówek i aut ciężarowych nie muszą się do nich stosować. Znaki pojawiły się w związku z międzynarodowymi ćwiczeniami wojskowymi Anakonda-16. Udział w nich wezmą jednostki wojskowe z 24 państw. Akcja potrwa do 17 czerwca, natomiast znaki pozostaną na drogach do 30 czerwca.

Znaki informują o klasie obciążenia mostów i szerokości oraz wysokości tunelu. Dzięki nim jednostki wojskowe wiedzą, czy mogą korzystać z danej przeprawy. W galerii wyjaśniamy, o czym dokładnie informują żółte znaki.


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca