Odzyskano luksusowe auta warte miliony złotych, ale wszystkie były już... w częściach

Odzyskano luksusowe auta warte miliony złotych, ale wszystkie były już... w częściach

Dziupla z częściami ze skrzionych aut foto: Policja / Policja
cd039fbe-a473-417f-b2c4-b57b007c1210 0

Wrocławscy policjanci zlikwidowali dziuple samochodowe, gdzie trafiały luksusowe samochody kradzione na terenie kraju i za granicą. Odzyskano co najmniej kilkadziesiąt pojazdów. Niestety, prawie wszystkie były już pocięte na części.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zlikwidowali dziuplę, w której rozbierano kradzione auta na części, a następnie sprzedawano je za pośrednictwem portali internetowych. Wszystko odbywało się pod przykrywką firmy handlującej częściami samochodowymi. Zidentyfikowano już pierwsze sześć aut marek Mercedes, Audi i Porsche, których wartość szacuje się na ponad 1,5 miliona złotych. Dwie osoby są zatrzymane i tymczasowo aresztowane. Jedna z nich została zatrzymana podczas cięcia „świeżo” skradzionego Audi Q7. Warsztaty znajdowały się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Wrocławscy policjanci weszli na teren posesji, gdzie odkryto części, podzespoły i akcesoria samochodowe, pochodzące z co najmniej kilkudziesięciu aut. Już wstępne ustalenia przeprowadzone na miejscu przez wrocławskich policjantów, pozwoliły zidentyfikować pierwsze sześć luksusowych aut marki Mercedes, Audi i Porsche. Pięć z tych aut skradziono we Wrocławiu, a jedno na terenie Włoch.

Na teren posesji zatrzymano na gorącym uczynku 50-letniego mężczyznę podczas demontażu Audi Q7, skradzionego pod koniec marca we Wrocławiu. Na terenie drugiej posesji, gdzie znajdowała się firma handlująca częściami samochodowymi, zatrzymano jej właściciela 41-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Wczoraj, decyzją, sądu, który zapoznał się ze zgromadzonym przez policjantów materiałem, obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Polecamy także:

Redakcja poleca