Wkrótce koniec z wymianą tablic i wizytami w wydziale komunikacji

Wkrótce koniec z wymianą tablic i wizytami w wydziale komunikacji

Rejestrowanie auta w urzędzie foto: Archiwum / Auto Świat
51e05e4a-86cd-4e38-901a-5c40fc16f9bd 0

Minister cyfryzacji chce ułatwić życie kierowcom. Resorty cyfryzacji i infrastruktury pracują już nad pakietem zmian, które m.in. zlikwidują konieczność wymiany tablic po zakupie auta i zdecydowanie uproszczą samą rejestrację.

Jak informuje Radio Zachód, trwają już nieformalne konsultacje kilku rozwiązań, które mają obniżyć koszty i skrócić procedurę samej rejestracji samochodów. Chodzi między innymi o rezygnację z posiadania kart pojazdu oraz o likwidację obowiązku zmian tablic rejestracyjnych w przypadku gdy zakupione auto było zarejestrowane w innym powiecie.

Co więcej, minister cyfryzacji Marek Zagórski zamierza wprowadzić możliwość rejestracji samochodów bez konieczności wizyty w wydziałach komunikacji. Dziennikarzom Radia Zachód udało się dowiedzieć, że te udogodnienia na początku mają dotyczyć wyłącznie samochodów nowych, kupowanych w autoryzowanych salonach, jednak nie wyklucza się, że taką możliwość uzyskają także komisy z samochodami używanymi.

Ostateczny kształt nowych przepisów ma zostać przedstawiony już we wrześniu bieżącego roku.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca