Pijany za kierownicą Golfa – dogonili go księża

Pijany za kierownicą Golfa – dogonili go księża

VW Golf foto: Policja
8a3bebb6-6219-455c-9806-cdadfb093317 0

Nietrzeźwy nastolatek prowadził kradzionego Volkswagena Golfa. Nie był w stanie panować nad samochodem i w konsekwencji wjechał w grupę ludzi stojących pod kościołem w miejscowości Łąkie w województwie kujawsko-pomorskim.

W grupę osób stojących w pobliżu kościoła nagle wjechało auto. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca samochodu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Obecni na miejscu księża natychmiast wsiedli do swojego samochodu i udali się w pościg za sprawcą. Gdy duchowni dogonili Golfa, kierowca zatrzymał się i zaczął uciekać. Księża szybko dogonili jednak 17-letniego mężczyznę i ujęli go.

Okazało się, że 17-latek nie powrócił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a samochód zabrał osobie, która akurat przebywała u jego rodziny. Nastolatek nie miał też prawa jazdy, a siedząc za kierownicą, był kompletnie pijany: miał we krwi 1,7 promila alkoholu.

Sprawca tego potencjalnie groźnego zdarzenia został zatrzymany i usłyszał już zarzuty kierowania samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Grożą mu teraz zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca