Testy Euro NCAP: Kodiaq i Countryman na piątkę, Micra na czwórkę, a Swift na trójkę

Podczas ostatnio przeprowadzanych crash testów samochodów osobowych Euro NCAP zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

Euro NCAP – europejska niezależna organizacja badająca bezpieczeństwo aut podczas zderzeń – wzięła na warsztat 4 modele: Skodę Kodiaq, Mini Countrymana, Nissana Micrę oraz Suzuki Swifta.

Wszystkie auta oprócz tradycyjnych testów zderzeniowych (przednich i bocznych) sprawdzone zostały także pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa pieszym podczas kolizji.

Aby uzyskać maksymalną cenę 5 gwiazdek nowy samochód musi mieć system wykrywania pieszych (AEB). Taki system ostrzega kierowcę o pojawieniu się pieszego w niebezpiecznej odległości przed autem. Oprócz sygnału ostrzegawczego system może wyhamować samochód, jeśli kierowca w porę nie zareaguje na ostrzeżenie.

W ostatnio zbadanych samochodach system AEB jest dostępny seryjnie w Skodzie Kodiaq oraz jako opcja w Mini Countrymanie. I właśnie te dwa modele otrzymały od Euro NCAP najwyższe noty – 5 gwiazdek.

Suzuki Swift w końcowej ocenie uzyskało 3 gwiazdki (model standardowy) oraz cztery – w przypadku auta z opcjonalnym wyposażeniem.


Popularne komentarze

No photo
~jacek : W przypadku Vw powinno sie taki koncern podac do sadu za oszustwa na ogromna skale.Produkuja wadliwe silniki Tsi biorąc ogromne pieniądze za samochód a nawet nie chca respektować gwarancji i akcji serwisowych.Po prostu dranstwo i skandal za to tylko kryminał
4 cze 18:15 | ocena: 75%
Liczba głosów:4
75%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Janek : Dobry...tylko gdyby nie te tragiczne silniki...zaprojektowane wadliwie...w celu picia litrami oleju...niemiecki zarząd koncernu wie co robić...aby jeszcze więcej zarabiać na tych jednorazówkach...
3 cze 15:34 | ocena: 66%
Liczba głosów:3
66%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Michał12 : Witam nowoczesne alarmy http://alarmy-kamery-wideodomofony.com.pl do nowych i używanych samochodów
18 lip 11:19
Liczba głosów:0
0%
0%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca