21 km/h więcej i mandat za 63 tys. euro

21 km/h więcej i mandat za 63 tys. euro

Limity prędkości w Finlandii foto: Archiwum / Auto Świat
3fa4ea3f-6aff-43ab-94ad-a899614ae85c 0

Czy to możliwe? Fotoradar na wyspach Alandzkich odnotował przekroczenie dozwolonej prędkości o 21 km/h i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby sprawcą nie był najbogatszy mieszkaniec tego archipelagu Andreas Wikloef.

Z powodu skomplikowanych kryteriów finansowych mandat został wystawiony dopiero po dwóch dniach od tego zdarzenia. Mandaty za przekroczenie prędkości do 20 km/godz. wynoszą w Finlandii 70-155 euro. Należy wyjaśnić, iż w Finlandii kara za przekroczenie prędkości powyżej 20 km/godz. obliczana jest natomiast proporcjonalnie do dochodów kierowcy.

Ponieważ według danych miejscowego urzędu skarbowego miesięczne dochody sprawcy wynoszą 416 463 euro, to od tego została wyliczona proporcjonalna kwota mandatu 63 240 euro.

To nie pierwszy taki mandat milionera, który przed pięcioma laty za jazdę z prędkością 77 km/h (obowiązywało 50 km/h) zapłacił mandat 95 tys. euro.

Po tym zdarzeniu milioner zadeklarował, że obecnie przez pewien czas nie będzie jeździł samochodem, ponieważ ma sześć helikopterów, „a tych jeszcze nie łapią na radar”.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca