Gwiezdne wojny Nissana czyli samochód jako Sokół Milennium

Gwiezdne wojny Nissana czyli samochód jako Sokół Milennium

Nissan___Rogue foto: Nissan / Nissan
ced12f08-c2fb-4740-bb0f-18ec45b21585 0

Nissan znów wzoruje się na słynnej serii Gwiezdne wojny. Z okazji premiery kolejnej części filmu przebudowano jeden z najpopularniejszych modeli.

  • Nissan wykorzystał model Rogue do budowy pojazdu, który ma nawiązywać do legendarnego statku kosmicznego – Sokoła Milennium.
  • Rogue oferowany jest na rynku amerykańskim. Na innych rynkach poza Ameryką samochód znany jest jako Nissan X-Trail
  • Podczas przebudowy wykorzystano technikę druku 3D

Oto efekt współpracy studia filmowego z producentem samochodów. Nissan wspólnie z Lucasfilm przygotował wyjątkowy samochód demonstracyjny. Na bazie modelu znanego w USA pod nazwą Rouge (reszta świata zna go jako X-Trail) stworzono pojazd inspirowany legendarnym statkiem kosmicznym – Sokołem Milennium.

Nissan Rogue - przednią szybę przykryto panelem z aluminium - Nissan / Nissan
4 ]]>

Nadwozie wzbogacono o nowe elementy wykonane z aluminium, które na tyle na, ile jest to możliwe, mają naśladować wyposażenie statku. Stąd na dachu charakterystyczne działko laserowe. A do tego radar i wielopanelowa konstrukcja na przedniej szybie. Z tyłu trzy ogromne 18 calowe głośniki Bose imitujące napęd statku. Nadwozie pokryto nadrukiem 3D.

Za przebudowę samochodu odpowiada firma wyspecjalizowana w przygotowywaniu pojazdów na potrzeby kina - Nissan / Nissan
8 ]]>

We wnętrzu odwzorowano fragment kabiny Sokoła Milennium. Nie zabrakło charakterystycznego podświetlenia poszczególnych elementów oraz specjalnych efektów dźwiękowych, jakie widzowie znają z filmów Gwiezdne wojny.

Nissan Rogue. Z tyłu wbudowano 3 ogromne głośniki Bose - Nissan / Nissan
12 ]]>

Projekt zrealizowała firma z Kalifonii, która na co dzień specjalizuje się w przebudowie pojazdów na potrzeby kina.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca