Rząd rezygnuje z zakupu 600 nowych fotoradarów

Rząd rezygnuje z zakupu 600 nowych fotoradarów

Tu czeka na Ciebie fotoradar foto: Auto Świat
d6978f02-e9a9-4d30-93da-788776215f90 0

Rząd rezygnuje z rozbudowy sieci fotoradarów. Przynajmniej do czasu wyborów parlamentarnych na ulicach nie pojawią się nowe urządzenia, mimo że CANARD zapowiadał zakup 600 nowych urządzen, które miałyby poskramiać chęć kierowców do przekraczania prędkości.

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które obsługuje fotoradary, zapowiadało w zeszłym roku zakup dodatkowych 600 nowych fotoradarów (teraz przy drogach jest ustawionych około 400 tego typu urządzeń). Nowy szef CANARD Marek Konkolewski obiecywał wtedy, że w ciągu dwóch lat na rozbudowę systemu przeznaczone zostanie 160 mln złotych, a projekt zostanie częściowo sfinansowany ze środków UE.

Jak jednak udało się ustalić portalowi brd24.pl zapowiadanych inwestycji nie będzie, przynajmniej w ciągu najbliższych dwóch lat, aż do momentu nowych wyborów parlamentarnych. Rozbudowa systemu fotoradarów nie została uwzględniona w planie realizacyjnym Krajowej Rady BRD na lata 208-19. W przyjętym przez ministra infrastruktury planie nie ma mowa o zakupie nowych fotoradarów.

W zamian za to w 2019 roku Inspekcja Transportu Drogowego dostanie 64 nowych zestawów do kontroli tachografów oraz 64 furgony ze specjalistycznym wyposażeniem, a także 16 mobilnych jednostek diagnostycznych wraz z pojazdami do ich przewożenia.

Nie wiadomo tylko czy przesunięcie zakupu nowych fotoradarów jest powiązany ze zbliżającymi się wyborami w 2019 roku, czy raczej wynika z braku środków na te cele?

Polecamy także:

Redakcja poleca