Nowe Audi A8: wyższe napięcie i lepsza wydajność

Nowe Audi A8 foto: Audi
356095bb-e8e5-4592-96e6-0b23adc04ae0 0

Audi podgrzewa atmosferę przed premierą następnej odsłony swojej flagowej limuzyny i publikuje pierwsze informacje na jej temat. Wiemy już, że nowe A8 otrzyma po raz pierwszy w standardzie zelektryfikowany układ napędowy.

Silnik spalinowy samochodu będzie uzupełniony o technikę Mild Hybrid. Oznacza to lepsze osiągi przy jednocześnie zwiększonej wydajności. Podstawą działania systemu jest instalacja elektryczna 48 V, która w nowym Audi A8 zostanie zastosowana jako główna instalacja (po raz pierwszy w aucie produkowanym seryjnie).

Napęd Mild Hybrid składa się z dwóch głównych podzespołów: po pierwsze z chłodzonego wodą alternatora - rozrusznika 48 V, uzupełnionego o konwencjonalny rozrusznik. Ten drugi wykorzystywany jest wyłącznie do zimnego rozruchu pojazdu. Po drugie, umieszczony w bagażniku akumulator litowo-jonowy jest magazynem energii o pojemności ładowania 10 Ah i napięciu 48 V.

Czwarta generacja Audi A8 będzie mogła przejść w tryb bezgłośnego „żeglowania” w szerokim zakresie prędkości – od 55 do 160 km/h. Auto może wtedy nawet przez 40 sekund jechać z wyłączonym silnikiem spalinowym i w ten sposób nie emitować żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Gdy tylko kierowca naciśnie pedał gazu, RSG szybko i łagodnie ponownie uruchomi silnik. Co więcej, tryb start-stop włącza się już przy 22 km/h.

Pojazd odzyskuje energię nie tylko podczas hamowania lub żeglowania. Audi A8 rekuperuje ją również wtedy, gdy w trybie żeglowania zbliża się zbyt mocno do jadącego przed nim pojazdu. Wszystkie te układy wpływają nie tylko nawzrost komfortu podróży, ale też na obniżenie zużycie paliwa. Mild Hybrid w normalnej eksploatacji redukuje spalanie o ok. 0,7 litra na 100 kilometrów.

Nowa generacja Audi A8 będzie miała swoją światową premierę 11 lipca podczas Audi Summit w Barcelonie.

Polecamy także:

Popularne komentarze (6)

No photo
~herrkumut : w trybie czego? Żeglowania? Rzadkie tłumaczenie słowa "cruising" zapewne...
14 cze 17:07 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Julita : Witam fajne kamerki http://alarmy-kamery-wideodomofony.com.pl do nowych samochodów
18 lip 11:18
Liczba głosów:0
0%
0%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~artur : Noz to technika oszczednosci az 0,7 l nawet a koszty budowy tego dodatkowego ustrojstwa wciagna tych 0,7 wody i pradu od groma
22 cze 14:52
Liczba głosów:0
0%
0%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca