Skoda Scala – tak będzie wyglądać wnętrze

Skoda Scala – tak będzie wyglądać wnętrze

Skoda Scala foto: Skoda
313ee9c2-2285-431b-a3d6-61aa80498354 0

Skoda powoli dawkuje informacje o swoim nowym modelu Scala. Niedawno zobaczyliśmy sylwetkę auta, a teraz pojawiły się pierwsze zdjęcia wnętrza. Można powiedzieć, że kabina jest dość ascetyczna.

Scala to nowy hatchback Skody, który ma zastąpić Rapida. Jednocześnie to pierwszy model czeskiego producenta, który ma mieć wnętrze zbudowane zgodnie z duchem zaprezentowanej podczas salonu samochodowego w Paryżu, koncepcyjnej Vision RS.

Rozstaw osi nowego modelu wynosi 264,9 cm, przestrzeń na kolana dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie - 7,3 cm, natomiast wolne miejsce nad głową to aż 98,2 cm. Scala posiada także największy bagażnik wśród samochodów w tym segmencie – pojemność 467 l. Po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń ta zwiększa się do 1410 l.

Skoda
4 ]]>

Jak widać na pierwszych zdjęciach, w kabinie panuje minimalizm. Na pierwszy plan wysuwa się centralnie umieszczony wyświetlacz systemu multimedialnego o przekątnej 9,2 cala. W Scali pojawi się także w końcu wirtualny kokpit o przekątnej 10,25 cala – będzie to jednak dodatkowo płatna opcja. Zamawiając go, będzie można wybierać jeden spośród pięciu dostępnych widoków. Właściciel Scali zyska też dostęp do interesujących go danych na temat pojazdu za pośrednictwem tabletu lub smartfona. Będzie można zdalnie uzyskać informacje na temat aktualnego przebiegu auta, zużycia paliwa czy lokalizacji samochodu oraz ustalać przyszłe trasy z dowolnego miejsca i wgrywać je bezpośrednio do systemu nawigacyjnego auta.

Czeski producent obiecuje również wyższej jakości, miękkie w dotyku materiały kabinowe, rodem z pojazdów wyższej klasy, takich jak tapicerka z mikrofibry. Oświetlenie wnętrza będzie dostępne w dwóch kolorach: białym i czerwonym.

Nową Skodę Scalę zobaczymy w całej okazałości dopiero 6 grudnia podczas światowej prezentacji w Tel Awiwie.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca