Rolls-Royce: dzieła sztuki na kołach

W 2017 roku 3362 klientów na całym świecie odebrało kluczyki do nowych Rolls-Royce'ów. Każde auto zrobione było na specjalne, indywidualne zamówienie. Firma z Goodwood niedaleko Londynu uważa, że „luksus jest osobisty" i dlatego przyjmuje najbardziej oryginalne i udziwnione zamówienia na swoje auta. Spełnianiem marzeń bogatych klientów zajmuje się specjalny dział firmy, stworzony z projektantów, inżynierów i najwyższej klasy rzemieślników.

Większość ich dzieł to pojedyncze egzemplarze zaprojektowane lub wyposażone zgodnie z życzeniem przyszłego właściciela. Przykładem jest Rolls-Royce Sweptail nawiązujący do modeli R-R z lat 30. oraz do... jachtów. W efekcie powstało 2-osobowe coupe z dużym szklanym dachem stożkowo zwężającym się ku tyłowi.

Rolls-Royce Sweptail - rolls-royce / Auto Świat

Na specjale zamówienie powstał też model Dawn B50 – zbudowano go dla luksusowego hotelu Byblos w Saint Tropez z okazji 50-lecia.

Dla studia R-R na Sardynii zaprojektowano specjalne 2 modele: Dawn Porto Cervo i Wraith Porto Cervo.

Na specjale zamówienie powstał też R-R Dawn in Fuxia – auto w kolorze fioletowym, stworzonym specjalnie dla kolekcjonera Rolls-Royce'ów z USA Michaela Fuxa.

W galerii zdjęcia Rolls-Royce'ów zbudowanych w 2017 r. na specjalne zamówienie


Popularne komentarze (4)

No photo
~Grześ : Powinien pracować jako przedstawiciel handlowy . Stek marketingowych bzdur
wczoraj 06:34
Liczba głosów:0
0%
0%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~edward : lubię duże samochody, ale takie SUVy zdecydowanie mi wystarczą. Odkąd powiększyła mi się rodzina to zakupiłem na wyprzedaży peugeot 2008. Teraz już ne musze martwić czy wszystko się pomieści w aucie, bo nawet nie wiem czym musiałabym w ten samochód zapełnić żeby był pełny :) także nawet jak moja żona xchciała jechać na zaupy to spokojnie wszystko pomieści :D hah
17 sty 20:52
Liczba głosów:0
0%
0%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Ssaka : Bardzo elegancki i dostojny samochód. Japonczyki nigdy nie byli i nie będą zdolni zrobić tak wspaniały samochod
12 sty 17:01 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca