Fiat Punto - wreszcie będzie nowa generacja!

Nowy Fiat Punto foto: Avarvarii / Auto Bild
086040e0-0357-4097-a6c0-0ead3095be15 0

Obecne Punto już od 2005 roku jest na rynku. W przyszłym roku ma się wreszcie pojawić jego następca, który stylistyką nadwozia będzie nawiązywać do znanego już Fiata Tipo.

Żaden inny mały samochód nie był sprzedawany tak długo, jak trzecia generacja Fiata Punto. Maluch włoskiej marki zadebiutował w 2005 roku i stał się hitem sprzedażowym w Europie w swojej klasie. Jednak było to dawno temu. Obecnie w porównaniu z Pandą, serią 500 czy Tipo przestarzałe Punto nie jest już ważnym modelem.

Niebawem powinno się to jednak zmienić, ponieważ w przyszłym roku na rynku ma się pojawić czwarta generacja Punto. Tym razem samochód nie będzie już opracowany wspólnie z General Motors ani nie podzieli platformy podwoziowej z modelami Opla. Najprawdopodobniej podstawą do zbudowania nowego Punto będzie Fiat 500X.

Fiat Punto - w Europie od 2018 roku

Samochód ma być dostępny wyłącznie w 5-drzwiowej wersji i optycznie będzie nawiązywał do kompaktowego Tipo. Stylistyka atrapy chłodnicy i świateł udowadnia, że wygląd nowego Fiata będzie zupełnie odmienny od schematu, do którego przyzwyczaiła nas rodzina modelu 500.

W przeważającej części samochód zostanie opracowany w Brazylii i w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży na tamtejszym rynku. Również produkcja modelu ma być powierzona brazylijskiej fabryce Fiata. W Europie Punto czwartej generacji pojawi się pod koniec 2018 roku. Mamy nadzieję, że koszt zakupu nowego Punto będzie konkurencyjny z innymi modelami tej klasy. Żeby tak się stało ceny samochodu powinny się zaczynać od około 40 tys. zł.

Polecamy także:

Popularne komentarze (45)

No photo
~KMS : Wygląda na to, że FCA kontratakuje. Na kilka lat odpuścili sobie wprowadzanie nowych modeli, przy tych idiotycznych, wymuszonych zmianach w przepisach, które zaowocowały "wspaniałymi" silnikami 1,4 TFSI , 2,0 TDI PD, 1,6 TDI I innymi niedoróbkami u Volkswagena, prawidłowo odrobili lekcję domową, koncentrując się na rodzinie 500 (L, X, ...) żeby opracować nowe platformy i modele.
Teraz chyba co pół roku nowy model. Ciekawym rezultatu. I kiedy auta zastępujace Chryslera 300 I 200, Fiata Croma, Dodge Journey (Fiata Freemont)? Kiedy mozna sie będzie spodziewać nowych Lancii?
7 cze 15:58 | ocena: 90%
Liczba głosów:20
90%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Manx : Auto Świat jak zwykle dobrze poinformowany. Brazylia - Włochy i co jeszcze ? Auta tej klasy na rynek ameryki południowej i europejski bardzo różnią się od siebie - o nazwie nie wspominając. Pan redaktor aż tak ograniczony iż wyobraża sobie FIATa jako idiotę, który wozi auta na rynek europejski przez ocean ponosząc wysokie koszty i opłacając cło importowe - by pogorszyć sobie warunki konkurencji z innymi producentami w Europie ? Panie autorze, szklanka zimnej wody i reset mózgu.
Oto cała jakość tego publikatora - jedna wielka bzdura. ( i oczywiście , proszę o bana )
7 cze 15:42 | ocena: 70%
Liczba głosów:20
70%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Mig : Obecne Punto odniosło duży sukces. 12 lat na rynku i nadal może konkurować z nowszymi w swojej klasie. To jest sztuka opracować auto tak, by się szybko nie zestarzało. Ten też mi się podoba. Ocynk i proste silniki benzynowe na pewno zagwarantują mu sukces.
6 cze 13:47 | ocena: 92%
Liczba głosów:76
92%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca