Nowy Auto Świat Poradnik 8/2017 już w sprzedaży

Auto Świat Poradnik 8/2017 foto: Auto Świat / Auto Świat
6aa69a62-f80c-4a20-8409-127596771104 0

Ile kosztują części zamienne? To zależy, kto kupuje! Jeśli mechanik – to mniej, a jeżeli właściciel samochodu, który sam chciałby coś wymienić – to z reguły drożej.

Wiele też zależy od generacji auta: części do starszych samochodów z reguły kosztują trochę mniej, a do nowszych – więcej; nie są to jednak, pomijając niektóre elementy oferowane tylko w ASO, bardzo wielkie różnice. Decydującym parametrem jest jakość. Z jednej strony nasz rynek został zalany tanimi azjatyckimi zamiennikami, których jakość jest wręcz fatalna, a z drugiej także renomowani producenci spychają dużą ilość produkcji do Azji, która – szczególnie w przypadku starszych samochodów – nie ma już tej jakości, co w czasie, gdy samochody te opuszczały fabrykę.

W zestawieniu, które publikujemy na łamach „Poradnika”, staramy się odpowiedzieć na pytanie: jakie auta są potencjalnie droższe w utrzymaniu?

Szybkie naprawy – kiedy warto skorzystać? Rysa, choćby i do podkładu, otarcie lakieru, niewielkie wgniecenie czy wypalenie papierosem dziury w tapicerce – wiele tego rodzaju uszkodzeń kwalifikuje się do tzw. szybkiej naprawy. Rano zostawiasz auto w serwisie, a wczesnym popołudniem je odbierasz. Radzimy jak usunąć rysy i drobne wgniecenia oraz dziury w tapicerce.

Jak zapobiegać kradzieży metoda na przedłużacz? Według przedstawicieli niemieckiej policji to właśnie ta metoda jest teraz jednym z najczęściej stosowanych sposobów kradzieży w przypadku nowych aut. Jak się okazuje, samochody nie są bezpieczne nawet wtedy, gdy kluczyki znajdują się w domu. Sprzęt używany przez przestępców jest już tak czuły, że może nawiązać komunikację z kluczykami przez ścianę domu.

Zabite owady trwale przywierają do karoserii w ciągu kilku czy kilkunastu dni od „aplikacji”. Im dłużej zwlekamy z ich zmyciem, tym jest to trudniejsze, a ryzyko uszkodzenia lakieru gwałtownie rośnie. Radzimy jak je skutecznie zmyć i jakie stosować preparaty.

Autem w zwierzę. Kto za to zapłaci? W razie wypadku z udziałem dzikich zwierząt trudno jest uzyskać odszkodowanie od zarządcy drogi. Odpowiada on za takie szkody tylko w szczególnych przypadkach. Opisujemy te najczęściej występujące.

Auto Świat / Auto Świat
4 ]]>

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” 8/2017, który dostępny jest w sprzedaży od 3 sierpnia 2017 r.

Zapraszamy do lektury!

Popularne komentarze

No photo
~KIEROWCA : CELOWO PRODUKUJIA AUTA ABY BYLY AWARYJNE ( DISSLE) A UZYTKOWNIK NIEMAIL MOZLIWOSCI WYMIENIC CHOCIAZ SAMODZIELNIE ZAROWKI CHOCIAZ PRAWO UHWALILI ZE POWINNA BYC ULATWIONE DOSCIE DO WYMIANY ZAROKI POZA TYM PRZYKRE BO MIESZKANIEC ZACHODNIEJ UE PO ZLUIZYCIU POPSUCIU AUTA POLAK BEDZIE PONOSIL KOSZTY NAPRAW BO WIEKSZOSCI POL NIESTAC NA NOWE AUTO
3 sie 17 20:34 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
33%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~elektromechanik : mechanicy mają upusty i zarabiają jeszcze na częściach podam przykład bendix do rozrusznika 120zł mechanik ma go za 90 zł
3 sie 17 16:02 | ocena: 100%
Liczba głosów:2
0%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca