Prostownik samochodowy - akumulator zawsze gotowy do pracy

Prostownik samochodowy - akumulator zawsze gotowy do pracy

prostownik samochodowy foto: Auto Świat
4faa658f-9a99-4ec8-8657-6bda55076f2e 0

Prostownik samochodowy pozwala na szybkie i sprawne ładowanie akumulatora. To urządzenie kierowcy docenią zwłaszcza zimą, kiedy auto jest bardziej eksploatowane i narażone na wystąpienie różnego rodzaju usterek. Zaopatrując się w taki sprzęt kluczowe jest, aby został on odpowiednio dobrany do posiadanego akumulatora. Sprawdzamy, które modele polecane są przez użytkowników porównywarki cen Skąpiec.pl

Prostowniki samochodowe ze względu na ich budowę, można podzielić na trzy typy: standardowe - najczęściej wykorzystywane w samochodach osobowych, mikroprocesorowe - wzbogacone o liczne funkcje (automatyczna regulacja prądu czy zabezpieczenie przed omyłkowym podłączeniem biegunów) oraz trakcyjne - przeznaczone do ładowania większych akumulatorów. Wybierając takie urządzenie, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

W pierwszej kolejności przyjrzeć się musimy parametrom technicznym: szczytowy i skuteczny prąd ładowania, napięcia wejściowe i zasilające oraz rodzaj akumulatora, jaki może być ładowany. Warto zaopatrzyć się w taki sprzęt z wielu względów, ponieważ prostownik przyda się nie tylko w okresie zimowym, ale też w czasie podróży oraz codziennym użytkowaniu, gdy w każdej chwili będziemy mogli podładować akumulator. Sprawdzamy, które modele cieszą się dużą popularnością wśród kierowców.

Prostownik samochodowy Einhell CC-BC 15M

Skąpiec;
4 ]]>

Nasze zestawienie otwiera prostownik samochodowy od producenta Einhell, który wyróżnia się automatycznym dostosowaniem napięcia ładowania. Przeznaczony jest do pojazdów wyposażonych w akumulatory 6 i 12 V. Ponadto wzbogacony został w zabezpieczenie przed przeciążeniem i złym podłączeniem biegunów. Ma też wbudowany wyświetlacz, który informuje o stanie naładowania akumulatora. Dzięki izolowanym kablom oraz wygodnemu uchwytowi, sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Dodatkowo ma funkcję szybkiego podładowania. Sprawdź ofertę.

Prostownik samochodowy Yato YT-8304

Skąpiec;
8 ]]>

Prostownik samochodowy firmy Yato dedykowany jest do ładowania akumulatorów typu WET, mokrych kwasowych o napięciu 12 i 24 V oraz pojemności wynoszącej od 120 do 240 Ah. Model ten wykonany został z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu zapewnia bezproblemową i skuteczną pracę przez wiele sezonów. Dodatkowo ma ergonomiczną konstrukcję - bez problemu sprzęt można przenosić i przechowywać. YT-8304 wyposażony został w dwie opcje ładowania: szybkie i wolne. Bezpieczeństwo gwarantują nam bezpieczniki przeładowania. Prostownik można używać w samochodach osobowych oraz dostawczych. Sprawdź ofertę.

Prostownik samochodowy Geko 100A 6-12V 2-15A

Skąpiec;
12 ]]>

Identycznie jak urządzenie marki Einhell, prostownik samochodowy firmy Geko przeznaczony jest do ładowania akumulatorów o napięciu 6V i 12 V – dedykowany jest zarówno do aut, jak i jednośladów. Wyposażono go również w zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz nieprawidłowym podłączeniem biegunów. Dzięki użyciu w produkcji wysokogatunkowych tworzyw, sprzęt zapewnia niezawodne działanie przez wiele lat. Wbudowany wskaźnik poinformuje nas o poziomie naładowania akumulatora. Model ten wzbogacono o ergonomiczną rączkę, która umożliwia komfortowe przenoszenie sprzętu. Sprawdź ofertę.

Prostownik samochodowy IDEAL SPRINT 20

Skąpiec;
16 ]]>

Na czwartym miejscu w naszym zestawieniu znalazł się prostownik samochodowy Ideal Sprint 20 o mocy 300 W. To bardzo bezpieczne i skuteczne urządzenie, które doskonale sprawdzi się podczas podróży, jak i w codziennym użytkowaniu. Identycznie jak sprzęt producenta Yako, model ten wyróżnia się napięciem ładowania 12 i 24 V. Wyposażony został w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, złemu podpięciu oraz zwarciu biegunów. Ponadto ma wbudowane dwa stopnie ładowania. Prostownik ten możemy z łatwością przechowywać - jego wymiary wynoszą 150 x 245 x 180 mm oraz waży zaledwie 6,8 kg. Sprawdź ofertę.

Prostownik samochodowy HAMRON 4w1 12V 17Ah 900A

Skąpiec;
20 ]]>

Ostatnią propozycją jest prostownik samochodowy marki Hamron, który wyposażony został w funkcję wspomagania rozruchu. To bardzo proste i wygodne w użytkowaniu urządzenie. Umożliwia szybkie naładowanie akumulatora w pojeździe osobowym, dostawczym czy nawet w łodzi - ma gniazdo 12 V lub 230 V oraz zasilacz AC (transformatorowy prądu przemiennego). Tak samo jak powyższe modele, wzbogacony został w zabezpieczenie, które ostrzeże nas przed nieodpowiednią biegunowością. Natomiast dzięki wbudowanemu wskaźnikowi, na bieżąco będziemy informowani o stanie naładowania akumulatora. Sprawdź ofertę.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca