Zimą przyda się dobry akumulator samochodowy

akumulator samochodowy foto: Auto Świat
a71cb644-8c3e-4c3a-ad21-3d808a5c29bb 0

Zima i towarzyszące jej niskie temperatury bardzo szybko weryfikują stan naszego akumulatora. Póki termometry nie pokazują temperatur dużo poniżej zera, warto zadbać o akumulator samochodowy.

Problemy z porannym rozruchem? Kto ich nie zna. Może się przed nimi ustrzec, kupując zawczasu dobry akumulator samochodowy. Warto przy tym chwilę poszukać, ponieważ nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy, aby zapewnić sobie spokojne poranki. Wybraliśmy kilka przykładowych akumulatorów, które nie zrujnują waszego portfela, a pozwolą na bezproblemową eksploatację samochodu.

Centra Plus 12 V 44Ah 400A P+ CB440

Akumulatory firmy Centra są zaliczane do światowej czołówki, potwierdza to uzyskanie w kwietniu 2005 r. przez poznański zakład nagrody jakości Forda Q1. Potwierdzają to również certyfikaty takie jak: ISO 9002 i VDA 6.1 ( norma wymagana przez niemiecki przemysł samochodowy ). W styczniu 2001 roku Centra uzyskała certyfikat ISO/TS 16 949 i ISO 14001 co potwierdza jakość i solidność produktów. Dzięki wdrożeniu, systemów zarządzania jakością i środowiskiem Centra dostarcza akumulatory do takich firm jak FIAT Auto Poland w Tychach , JAGUAR w Wielkiej Brytanii, TPCA czyli Toyota Peugeot, Citroen w Kolinie na SŁOWACJI. Sprawdź cenę.

Varta BLUE DYNAMIC A15 - 40Ah 330A L+

Akumulatory VARTA BLUE Dynamic to nowoczesne akumulatory kwasowo-ołowiowe wykonane w nowatorskiej i opatentowanej technologii produkcji kratek PowerFrame(R). Kratki te są o wiele solidniejsze niż zwykłe odlewane lub cięto-ciągnione i zapewniają doskonały przepływ prądu z niskim oporem wewnętrznym. Dzięki temu akumulator szybko się ładuje, ma wysokie prądy rozruchu i wyjątkową odporność na korozję. Zastosowanie tej technologii zapewnia także wysoką wytrzymałość na przeciążenia i wibracje. Zaprojektowane są do pojazdów wszystkich klas. Sprawdź cenę.

Full Start FS35PJ 12V 35Ah / 280A P+

Pojazdy o przeciętnej ilości odbiorników elektrycznych mogą potrzebować mniejszej ilości energii, ale nadal wymagają świetnego rozruchu, ciągłej pracy i absolutnej niezawodności. A dokładnie tego dostarczy akumulator Full Start , wypróbowany i zaufany wybór: odpowiednia jakość za odpowiednią cenę. Co ciekawe, akumulatory sprzedawane pod marką Full Start wytwarzane są w fabryce Varty, gwarantuje to odpowiednią jakość tego produktu. Sprawdź cenę.

Exide Excell 50Ah 450AEB500 P+

Exite Excell jest rekomendowany użytkownikom wszystkich nowoczesnych aut ze względu na - znakomitą moc rozruchową w ciągu całej żywotności akumulatora i w każdych warunkach atmosferycznych, - Widoczny i wygodny wskaźnik stanu naładowania "magiczne oko", - brak konieczności uzupełniania poziomu elektrolitu przez cały okres użytkowania, - jednopunktowe odpowietrzanie. Ponadto akumulator Excell jest bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Sprawdź cenę.

BOSCH SILVER S3 002 45Ah 400A P+

Akumulator Bosch S3 to najlepsze rozwiązanie dla klientów, którzy zwracają uwagę na korzystną cenę, ale równocześnie chcieliby mieć produkt markowy, dysponujący zaawansowaną technologią i gwarantujący niezawodny rozruch pojazdom o średnim wyposażeniu w odbiorniki elektryczne. Sprawdź cenę.

Centra Standard 55Ah 460A CC550 P+

CENTRA STANDARD to akumulatory obecne na rynku od wielu lat. Cenne doświadczenia zdobyte przy jego produkcji wykorzystane zostały przy tworzeniu kolejnych serii akumulatorów. Produkowany zgodnie z międzynarodowymi normami, w oparciu o najlepsze i bezpieczne technologie łączy tradycję z nowoczesnością. Centra STANDARD to akumulator dedykowany autom z podstawowym wyposażeniem. Sprawdź cenę.

Inne akumulatory samochodowy na które warto zwrócić uwagę:

Varta BLACK DYNAMIC C11 - 53 Ah 500 A P+ - Sprawdź cenę!

BOSCH SILVER S4 022 45Ah 330A L+ - Sprawdź cenę!

Centra Futura 47Ah 450A CA472 P+ - Sprawdź cenę!

Exide Premium 53Ah 540A EA530 P+ - Sprawdź cenę!

Polecamy także:

Popularne komentarze (31)

No photo
~Fikołek : Kupujemy akumulator nadwymiarowy o 20 -30 % np zamiast przewidywanej 45Ah - 64Ah - byle się zmieścił w slocie. Obecne samochody mają alternatory wystarczająco wydajne żeby prądu ładowania nie brakło a im większa pojemność tym mniejsze procentowe rozładowanie przy odpalaniu, tym mniejszy prąd ładowania w odniesieniu do pojemności a to co akumulator kończy najszybciej to przegrzanie. Przy większych mrozach tracimy około połowy pojemności aku. Akumulator 45 Ah po 3 latach prawidłowego użytkowania ma tej pojemności ok 30 Ah - podzielone przez 2 daje nam 15 - czyli mamy pod machą proaktycznie aku motocyklowy. Aku 64 po 3 -4 latach ma ok 50 Ah podzielone na pół daje 25Ah czyli pojemność nowiutkiej 45 przy mrozie.

Jendka najważniejsze dla trwałości batrylki jest układ elektryczny auta. Jeżeli po wyciągnięciu kluczyka Aku jest nadal obciążone podtrzymywaniem czuwania kilku różnych obwodów to jeżeli nie jeździmy codzienni musimy niestety podładowywać.

Ja stosuje powyższe zalecenia i akumulator wytrzymuje u mnie średnio 8 - 10 lat.
11 sty 20:01 | ocena: 66%
Liczba głosów:18
66%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~vfdew : DOBRY akumulator to taki który ma widoczną ,czytelną datę produkcji i nie więcej niż 3-6 miesięcy (jak są ładowane) niestety często tylko przed sprzedażą. Akumulator powinien mieć tylko GWARANCJE PRODUCENTA -ORYGINALNĄ . Te sklepowe gwarancje są wystawiane na akumulatory POZBAWIONE oryginalnej gwarancji np: tz "spady" np: kontener akumulatorów spada z haka suwnicy przy przeładunku i sprzedawany jest hurtowo przez UBEZPIECZYCIELA za 10-15 % Taki jak się zepsuje bez dyskusji jest podmieniany na taki sam ale jak uszkodzi elektronikę to winny zawsze jest ....KLIENT i na drzewo !!! Teraz poszukajcie tych z oryginalnymi fabrycznymi gwarancjami .....miłego zdziwienia
11 sty 21:44 | ocena: 63%
Liczba głosów:11
63%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1
No photo
~Zbyszek : Niestety z krajowych to nic porządnego nie zostało. Teraz maglujemy ukraińskie FORSE i GROMY - i powiem szczerze - wymiatają nasze Centry, Jenoxy i ZAP które chodziły w ciężarówkach. Osobówki na firmie też teraz dostają tylko żółte albo niebieskie skrzynki z Ukrainy.
11 sty 19:35 | ocena: 60%
Liczba głosów:15
60%
100%
Zgłoś oceń: -1 +1

Wpisz komentarz

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Twój podpis

Redakcja poleca