Nowy Auto Świat Poradnik 3/2018 już w sprzedaży

Nowy Auto Świat Poradnik 3/2018 już w sprzedaży

Auto Świat Poradnik 3/2018 foto: Auto Świat / Auto Świat
38539760-9662-41c1-aabe-b81e629d07e1 0

Wśród handlarzy nastała nowa moda: samochody po poważnych kolizjach są wstępnie „prostowane” i oferowane na sprzedaż jako „lekko uszkodzone”

Oglądając te same zdjęcia z ogłoszenia, łatwo naciąć się na poważną „minę”. Dziś po rozbite, a jeszcze nienaprawione samochody, nie trzeba jeździć tak daleko – handel nimi kwitnie. Wraki skupowane na aukcjach ubezpieczeniowych są oferowane zarówno przez profesjonalnych importerów, jak i handlarzy działających na czarno. Wiele tych ofert łączy jedno: są to auta znacznie bardziej uszkodzone, niż się wydaje. Nasi dziennikarze przeanalizowali kilka takich klasycznych przypadków.

Miny zamiast airbagów. Ponad 100 milionów poduszek powietrznych wyprodukowanych przez firmę Takata zagraża życiu pasażerów. To najpoważniejsza wpadka producenta w historii motoryzacji. Dobra wiadomość jest taka, że w naszym klimacie ryzyko tego, że normalnie eksploatowanym aucie poduszka marki Takata eksploduje w niekontrolowany sposób, nie jest przesadnie duże.

Kupujemy opony krok po kroku. Opony, które kupujemy, muszą pasować do samochodu i do felg, jakie mamy lub jakie chcemy kupić. Byłoby dobrze, gdyby spełniały nasze oczekiwania w odniesieniu do osiągów samochodu. Często dodatkowym problemem w wyborze jest kwestia ceny.

Jak zatem wybrać optymalne ogumienie? - dowiemy się z najnowszego „Poradnika”.

To samo koło sprawdzone na jednej wyważarce może sprawiać wrażenie dobrze wyważonego, a na innej – że wymaga zdecydowanych poprawek. Może tak się zdarzyć także w przypadku idealnie prostych felg i fabrycznie nowych opon: na zwykłej wyważarce koło wydaje się w porządku, ale przy wyższych prędkościach i tak trzęsą się nadwozie auta i kierownica. Radzimy, co w takim przypadku należy zrobić.

Auto Świat / Auto Świat
4 ]]>

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” 3/2018, który dostępny jest w sprzedaży od 1 marca 2018 r.

Zapraszamy do lektury!

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca