Umicore zainwestuje w Nysie 1,4 miliarda zł

Umicore zainwestuje w Nysie 1,4 miliarda zł

Auta elektryczne z polskimi częściami foto: Umicore / Auto Świat
f8e4e7f2-485d-4b22-b1fa-ef4e4fc69844 0

W Nysie powstanie pierwsza fabryka w Europie i trzecia na świecie produkująca części akumulatorów montowanych do pojazdów elektrycznych. Umicore to kolejna firma, która wybrała Polskę na miejsce, w którym chce rozwijać swoje zaawansowane technologie

Umicore posiada 59 zakładów produkcyjnych na świecie, w tym 24 w Europie. W Polsce Grupa obecna jest od 1996 r., zajmując się produkcją blach cynkowo-tytanowych, a od 2016 r. w Nowej Rudzie produkuje katalizatory. Obecnie podjęto decyzję o budowie nowej fabryki w Nysie, katody do akumulatorów litowo-jonowych, wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej oraz innych sektorach, w których znajdują zastosowanie systemy magazynowania energii.

Wartość inwestycji Umicore w Polsce to ponad 1,38 mld zł. Zatrudni ponad 400 osób. Produkcja ma ruszyć pod koniec 2020 r. W Polsce będzie produkowany najistotniejszy składnik baterii do pojazdów elektrycznych. To pierwsza tego typu fabryka w Europie i trzecia na świecie (Chiny, Korea Południowa)

- Inwestycja Umicore w Nysie odegra kluczową rolę w zapewnieniu czystej mobilność w Europie i przyczyni się znacząco do realizacji inicjatywy Unii Europejskiej, mającej na celu promowanie zrównoważonego rozwoju przemysłu akumulatorowego opartego na zaawansowanych technologiach. Cieszę się, że Umicore i polskie władze podzielają tą wizje – zaznaczył prezes zarządu Umicore Marc Grynberg.

Instalacja ma się opierać na najnowocześniejszych technologiach. Powstanie też Centrum B+R na potrzeby globalne firmy.

Polecamy także:
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Redakcja poleca